B e n e š o v / C h o m u t o v - Téměř po měsíci odehrály chomutovské basketbalistky mistrovský zápas a jejich soupeřem byla opět Slovanka. S ní vypadly v polovině ledna z poháru, první vzájemný duel v rámci aktuálního ročníku Renomia ŽBL však svěřenkyně Jozefa Rešetára vyhrály. Už s Jordan Reynolds v sestavě si díky druhému poločasu odvezly z palubovky soupeřek vítězství 62:53.
ŽBL
9. kolo, 13. 2. 2022

53:62

11:19, 25:13, 8:16, 9:14

Basket Slovanka BK Levhartice Chomutov

Duel odstartovaly trojka Krejzové a dobrá defenziva Levhartic, které povolily soupeřkám první body až po více než dvou minutách. Tým hrající domácí zápasy v Benešově se sice v dalším průběhu první čtvrtiny přiblížil na dva body, ale nakonec ztratil zahajovací část o osm bodů.

Ve druhém dějství se role otočily a výsledkem bylo domácí poločasové vedení 36:32. Po změně stran zlepšily chomutovské hráčky především obranu, neboť ve třetím i čtvrtém hracím období udržely Slovanku vždy pod deseti body, což se ukázalo jako klíčové.

Nejvíc bodů zaznamenala kapitánka Levhartic Michaela Krejzová (15), které zdatně sekundovaly dvanáctibodová Tereza Vorlová a desetibodové Monika Satoranská s Jordan Reynolds. Na druhé straně si připsala čtrnáct bodů Kateřina Zeithammerová, na deset se dostala Eliška Hálová.

„Jak už skóre napovídá, byl to především bojovný zápas,“ shrnul Jozef Rešetár. „Úvod nám vyšel podle představ, ale bohužel jsme výkon neudrželi a nechali soupeře rozehrát, takže jsme v poločase prohrávali,“ pokračoval slovenský stratég. „Rozhodující obrat jsme udělali ve třetí čtvrtině, kdy jsme se hlavně v obraně vrátili k výkonu ze začátku zápasu,“ liboval si.

Šéfa realizačního týmu potěšil i fakt, že Levhartice se Slovance přiblížily na jedinou výhru a mají tři zápasy k dobru včetně druhého vzájemného souboje sezóny. „Jedná se o důležitou výhru, protože se chceme dostat před Slovanku, abychom do play-off šli z co nejlepší pozice,“ přitakával hlavní kouč, který se svými svěřenkyněmi oplatil Slovance pohárové vyřazení. „To byl specifický zápas, protože nám chyběly Jordan Reynolds i Katka Bartoňová, což je samo o sobě velký handicap,“ vrátil se k předchozí bitvě.

Právě první zahraniční posila ženského týmu v historii klubu už do dohrávky devátého kola Renomia ŽBL zasáhla, což uvítal i Jozef Rešetár. „Je potřeba si uvědomit, že jde o naši zatím nejužitečnější hráčku, což se ukázalo i nyní, protože doskočila deset míčů, měla nějaké asistence a dala deset bodů,“ vyjmenoval statistiky zámořské basketbalistky. „Přestože na ní byl znát tréninkový výpadek kvůli pozdějšímu příletu z Ameriky, byla pro tým prospěšná i proto, že hraje týmově,“ uzavřel následně.