• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h o m u t o v – V předposledním utkání základní části první ligy hostili chomutovští basketbalisté na palubovce domovské Městské sportovní haly soupeře z hlavního města, který bude také hrát skupinu o udržení. Levharti se po prohraném prvním poločase zvedli, aby si po výsledku 76:68 došli pro třetí domácí vítězství bez přerušení a lepší bilanci vzájemných duelů s týmem SP Basket, k jehož skalpu pomohl osmým double-double v sezóně Petr Macháč.
1. liga - 2023/2024
17. kolo, 19. 1. 2024

76:68

19:15, 15:24, 25:12, 17:17

BK Levharti Chomutov SP Basket

Reportáž

Za necelé čtyři minuty odskočili Pražané do šestibodového vedení, ovšem Levharti záhy manko smazali a úvodní čtvrtinu nakonec o čtyři body vyhráli. Druhá část však jasně patřila soupeři z hlavního města, jehož hřál v poločase pětibodový náskok. „Soupeř potvrdil, že v posledních zápasech hraje velmi dobrý basketbal. V prvním poločase trefovali těžké střely a byli důrazní na doskoku, my jsme se druhou čtvrtinou trochu protrápili,“ ohlížel se Václav Forst.

„Kluci ale bojovali, takže jsme šli do šatny jen se ztrátou pěti bodů,“ pokračoval kouč, který prý v šatně hlas nezvyšoval. „Žádná bouřka se nekonala,“ reagoval na přímý dotaz. „Řekli jsme si, na co se musíme zaměřit, to bylo jediné, co v šatně proběhlo,“ připojil podrobnosti.

Výsledkem bylo, že po třiceti minutách hry byli Levharti o osm bodů vpředu a náskok už si pohlídali. „Kluci ve druhém poločase ukázali, že umí bránit, protože jsme soupeře často donutili zakončovat vteřinu nebo dvě před koncem limitu na útok,“ popisoval první muž lavičky hlavní důvod obratu. „Kluci zodpovědně šlapali na nohou, díky čemuž získali spoustu balónů. Navíc jsme v útoku nepřecházeli dobré pozice a trefovali se,“ vyprávěl Václav Forst dále.

Podle zkušeného kouče se jednalo o nejlepší poločas, který mužstvo za tři utkání pod jeho vedením odehrálo. „I když i druhý poločas v Radotíně byl z naší strany dobrý, troufám se říct, že tenhle byl zatím opravdu nejlepší,“ nešetřil pochvalami.

Není divu, protože Chomutovští soupeři odskočili o jednu výhru, navíc poslední tým skupiny Východ z Prostějova má na kontě jen dvě vítězství oproti pěti Levhartím. „Jde o důležité vítězství, protože jsme měli před zápasem úplně stejnou bilanci. Kdyby se na konci musela počítat vzájemná utkání, máme je lepší, protože jsme vyhráli doma i venku,“ uzavřel Václav Forst.

Jeho družinu táhli dvaadvacetibodový Jakub Weig, devatenáctibodový Nestor Boyko a patnáctibodový Petr Macháč, který doskočil pod oběma koši čtrnáct míčů. SP Basket měl po závěrečném klaksonu pět dvouciferných střelců, ovšem nejlepší z nich Matouš Pelikán jen srovnal Macháčův výkon. Následovali Robert Lízálek (14), Filip Staniszewski (13), Lukáš Vrťátko (11) a Lukáš Hřebík (10).

Sestava BK Levharti Chomutov :

Weig 22, Boyko 19, Macháč 15, Hlava 7, Kovář 6, Morávek 3, Seifert 2, Janů 2, V. Dolanský, A. Mladý

Sestava SP Basket:

Pelikán 15, Lízálek 14, Staniszewski 13, Vrťátko 11, Hřebík 10, Mičuda 3, Růžička 2, Charvát, Blažek, Medek

Související fotogalerie

Aktuální zápasy