• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


Č e r n o š i c e / C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté odjeli ke druhému utkání roku 2024 do Černošic, kde hrají domácí zápasy radotínští Wolves. Levharti potřebovali k udržení naděje na účast v prostřední nadstavbě první ligy porazit soupeře alespoň o šest bodů, jenže se jim nepovedla úvodní čtvrtina a nakonec prohráli 64:77, což znamená, že si svěřenci nového kouče Václava Forsta po roce zopakují bitvy ve skupině o udržení.
1. liga - 2023/2024
16. kolo, 14. 1. 2024

77:64

24:10, 14:8, 17:25, 22:21

BK Wolves Radotín BK Levharti Chomutov

Reportáž

Po minutě a půl svítilo na tabuli skóre 5:4 z pohledu Radotína, jenže do konce úvodní čtvrtiny přidali Levharti jen šest bodů, zatímco domácí se zastavili až na kótě 24. Po deseti minutách tak Wolves hřál čtrnáctibodový náskok, který do konce prvního poločasu navýšili o dalších šest bodů. „Soupeř na nás zkrátka a jednoduše vletěl,“ shrnul Václav Forst dění na palubovce před odchodem do šaten.

„Z výborného tlaku Radotína jsme se nedostali, tropili hloupé ztráty a skoro bych řekl, že bylo po prvním poločase po zápase,“ rozpovídal se přece jen následně. Období po změně stran Severočeši sice vyhráli, ale na vítězství to bylo málo. „Snažili jsme se zápas co nejvíc zdramatizovat a řekl bych, že ve druhém poločase jsme byli lepší,“ ohlížel se šéf levhartí střídačky.

„Kluci začali hrát, běhat a něco nám spadlo i z dálky. Pokud bychom takhle hráli celou dobu, utkání by vypadalo diametrálně jinak. Basketbal se hraje čtyřicet minut, dvacet je málo, takže soupeř zcela zaslouženě bral vítězství,“ připojil Václav Forst.

Chomutovského kouče podle jeho vlastních slov nechávala matematika potřebná k posunu do prostřední nadstavby chladným. „Já nepočítám a jdu s týmem krok po kroku,“ reagoval. „V případě výhry bychom řešili jiné téma, ale to nenastalo,“ konstatoval klidným hlasem.

Nejlepším střelcem střetnutí se s osmnácti body stal dvacetiletý radotínský Vladan Primak následovaný ve svém týmu dalšími třemi dvoucifernými střelci, jimiž byli Marek Taussig (14), Oliver Kulenovič (11) a Tomáš Bělohradský (10). Za Levharty nejčastěji skórovali Nestor Boyko (17) s Petrem Macháčem (15).

Do konce základní části první ligy změří družina Václava Forsta síly se dvěma soupeři, kteří rovněž budou hrát skupinu o udržení. „Oba zápasy budeme chtít vyhrát,“ prohlásil první muž realizačního týmu. „Doma se budeme snažit přehrát SP Basket, jehož výkony jdou ale v poslední době nahoru, a USK Praha je v tuhle chvíli ještě daleko. Nicméně čekají nás důležité duely,“ uvědomoval si závěrem.

Sestava BK Wolves Radotín:

Primak 18, Taussig 14, Kulenovič 11, Bělohradský 10, Svoboda 4, Vlasák 4, Benák 4, Maštálka 4, Sýkora 4, Ťažký 4, Matušík

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 17, Macháč 15, Seifert 6, Weig 6, V. Dolanský 6, Hlava 5, Kovář 5, Janů 2, Morávek 1, A. Mladý 1, Bureš, Slabihoud

Aktuální zápasy