J i n d ř i c h ů v H r a d e c / C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté uzavřeli zápasový program roku 2023 duelem čtrnáctého kola první ligy, k němuž vyrazili na jih Čech. Dva dny po skalpu stříbrného celku skupiny Západ vyzvali Levharti průběžně vedoucí Jindřichův Hradec. O vítězi rozhodl už první poločas, který jasně opanovali domácí. Svěřenci Daniela Huška po výsledku 75:112 odjížděli zpět domů podruhé v základní části s trojciferným počtem inkasovaných bodů.
1. liga - 2023/2024
14. kolo, 10. 12. 2023

112:75

31:16, 36:16, 26:19, 19:24

GBA Fio banka Jindřichův Hradec BK Levharti Chomutov

Severočeši v úvodu střetnutí dvakrát vedli, jenže poté převzali otěže domácí Jihočeši, kteří si začali ve druhé polovině zahajovacího dějství budovat náskok. Ten se přes deset bodů poprvé přehoupl dvě a tři čtvrtě minuty před prvním klaksonem, po němž svítilo na tabuli skóre 31:16. Do poločasu nabobtnal rozdíl mezi obě mužstvy na pětatřicet bodů, přičemž Jindřichohradečtí jich Levhartům nasázeli hned sedmašedesát.

Po změně stran už chomutovské manko narůstalo o poznání pomaleji, během třetí části se tak stalo jen o sedm bodů. Po dvou a čtvrt minutách závěrečné čtvrtiny proměnil Jansa trojku, čímž posunul domácí konto na číslici 102. Levharti nakonec poslední desetiminutovku jako jedinou vyhráli, což však na úspěch vzhledem k prvnímu poločasu stačit nemohlo.

Jihočechy táhla trojice, která se vměstnala do tří bodů kolem dvacítky – Filip Kábrt (22), Vladimír Vondra (21), který zapsal díky dvanácti doskokům double-double, a Pavlo Karasov (19). S dvouciferným bodovým kontem zakončil duel také jindřichohradecký Tomáš Jansa (10), na chomutovské straně se nejvíc dařilo patnáctibodovému Jakubu Weigovi společně s Ondřejem Kovářem (14) a Nestorem Boykem (11).

„Bohužel nám nevyšel začátek zápasu, což bylo proti těžkému a kvalitnímu soupeři klíčové,“ ohlížel se Daniel Hušek. „Domácí trefili v podstatě všechno, na co sáhli, my jsme hloupě propadali v obraně i v situacích jeden na jednoho,“ popsal mladý kouč. „Celkově nás to semlelo v celém poločase, protože nepamatuju, abychom dostali šedesát sedm bodů,“ připojil ještě s tím, že jeho svěřenci působili ospale.

„Bohužel jsme nebyli mentálně správně nastavení, jelikož druhý poločas byl z naší strany v útoku i obraně mnohem lepší. První poločas byl zkrátka vyloženě o nás,“ lamentoval. „Doteď jsme se bavili o výpadcích, ale tentokrát šlo o úplně jiný příběh. Start do zápasu byl prostě špatný,“ nekličkoval s tím, že roli mohly sehrát i přetrvávající absence.

V Jindřichově Hradci chyběli mimo jiné Petr Macháč nebo Šimon Gareis. „Museli jsme zátěž rozložit, takže třeba Honza Vosejpka hrál vůbec poprvé dva prvoligové zápasy rychle za sebou. Saháme zkrátka hlouběji a hlouběji do kapsy B-týmu a čekáme, kdy se situace vrátí do normálu,“ přibližoval Daniel Hušek s tím, že kompletní sestava bude k dispozici nejspíš někdy po změně letopočtu. „Jsou tam rekonvalescence, které se určitě protáhnou i dál než na začátek ledna,“ předestřel nejbližší výhled a prozradil i program do konce roku. „Máme v plánu krátké vánoční soustředění a věřím, že na něm se sejdeme v plnější sestavě,“ uzavřel.