This text will be replaced

C h o m u t o v – Naposledy v kalendářním roce 2023 nastoupili chomutovští basketbalisté před svými fanoušky, kde v rámci třináctého kola první ligy hostili druhý Sokol Pražský. Pomyslná třináctka se nakonec stala osudnou souboru z hlavního města, který jako první odjel zpod vrcholků Krušný hor bez vítězství. Levharti připravili soupeřům z metropole po výsledku 86:75 teprve druhou porážku sezóny a i díky prvnímu sezónnímu double-double Ondřeje Kováře zapsali v aktuálním ročníku vůbec první výhru v domovské Městské sportovní hale.
1. liga - 2023/2024
13. kolo, 8. 12. 2023

86:75

21:20, 22:19, 20:15, 23:21

BK Levharti Chomutov Sokol Pražský

Severočeši nastoupili do utkání bez jedné z opor, mezi něž v právě probíhající Petr Macháč rozhodně patří. První body zapsal díky trestným hodům Hlava, na něhož odpověděl trojkou Kohout. To bylo také naposledy, kdy Pražané v zahajovací čtvrtině vedli. Chomutovští si vypracovali místy až osmibodové vedení, které se však do prvního klaksonu smrsklo na bod jediný.

Druhou část otevřela trojka Šopa, po níž Sokol Pražský skóre otočil a mírné vedení si udržoval až do deváté minuty zmíněného hracího období. Pak zrušil remízu 36:36 trojkou Weig a Levharty hřál v poločasové přestávce nakonec čtyřbodový náskok. Po dvou a půl minutách druhého poločasu bylo znovu srovnáno, ovšem družina kouče Kološe od té doby jen ztrácela.

Dvouciferný rozdíl ve prospěch Chomutovských svítil na tabuli poprvé dvě minuty před třetí klaksonem. V závěrečné čtvrtině Levharti odskočili i na čtrnáct bodů, takže i třetí výhra sezóny přišla desetibodovým a výraznějším rozdílem, ovšem poprvé svěřenci Daniela Huška vyhráli všechny části. „Víme, že máme občas hluchá místa, která nás potkala v obou poločasech, ale tentokrát nás nestála vítězství,“ ulevilo se mladému trenérovi, jehož tým zrušil sérii čtyř nezdarů a který se podle vlastních slov o výsledek úplně nebál.

„Během zápasu takhle člověk nepřemýšlí, protože je v něm,“ vysvětloval. „Jsem rád, že jsme si s oběma hluchými úseky poradili a vrátili se do zápasu,“ kvitoval jedním dechem, že tentokrát mužstvo vidinu dobrého výsledku ustálo i v hlavách.

Levharti získali skalp druhého celku tabulky díky třiadvaceti bodům Nestora Boyka a dalším třem dvouciferným střelcům Jakubu Weigovi (15), Jiřímu Hlavovi (14) a Ondřeji Kovářovi (11), který doskočil dvanáct míčů pod oběma koši a poprvé v sezóně zapsal double-double. Druhou prohru Sokola Pražský neodvrátilo ani čtrnáct bodů Daniela Zacha a dvanáct Petra Šťovíčka. „Několikrát jsme se bavili, že v naší skupině může každý porazit každého a tenhle zápas to jen potvrdil,“ pronesl Daniel Hušek. „Vždyť jsme doma trápili i vedoucí GBA,“ připomněl pouze osmibodovou porážku s Jindřichovým Hradcem, který smazal místy i dvacetibodové manko.

Navzdory řadě těsných výsledků čekají Severočechy znovu po roce boje ve skupině o udržení. „Pořád jsem přesvědčený, že máme kvalitu na prostřední nadstavbu, jenže bohužel jsme v podstatě ani jeden vyrovnaný zápas neurvali nebo jsme nedotáhli do vítězného konce několik dobře rozehraných utkání,“ uzavřel první muž realizačního týmu Levhartů s tím, že za bilancí jen tří vítězství může být i nezkušenost kádru.