This text will be replaced

C h o m u t o v – Na listopadový státní svátek připadl v první lize mužů start druhé poloviny základní části, do níž vstoupili chomutovští basketbalisté soubojem s Plzní. Západočeši na palubovce Městské sportovní hale celý zápas vedli a připravili tak Levhartům pátou domácí porážku. Svěřenci Daniela Huška tím pádem v probíhajícím ročníku druhé nejvyšší soutěže po výsledku 70:83 nadále čekají na první vítězství před svými fanoušky, přestože Petr Macháč zapsal v osmém startu pátý double-double sezóny.
1. liga - 2023/2024
10. kolo, 17. 11. 2023

70:83

14:19, 19:20, 19:24, 18:20

BK Levharti Chomutov BK Lokomotiva Plzeň

Plzeňská Lokomotiva dorazila pod vrcholky Krušných hor bez nejlepšího střelce prvního vzájemného duelu sezóny Karla Aušprunka, ovšem nástup do zápasu zachytila velmi dobře, jelikož první body povolila Levhartům až po téměř třech minutách hry za stavu 7:0. Chomutovští ztratili zahajovací dějství nakonec o pět bodů, ale v následujícím snížili na rozdíl jediného koše.

Vyrovnání se však družina Daniela Huška nedočkala, Západočechy tak v poločase hřál šestibodový náskok. Po změně stran se situace opakovala. Levharti se přiblížili na čtyři body, jenže poté Plzeňští zabrali, takže po třiceti minutách vedli o jedenáct bodů, což byl náskok, který už udrželi.

Lokomotivě pomohlo k výhře 19 bodů a 11 doskoků Martina Macha, k němuž se přidali další tři dvouciferní střelci Rostislav Jirák (17), Václav Honomichl (15) a Martin David (12). Za Levharty nejčastěji skóroval Nestor Boyko (16), za nímž se seřadili čtrnáctibodoví Petr Macháč, který přidal patnáct doskoků, a Jakub Weig.

Střetnutí připomínalo spíš bitvu než cokoliv jiného, což dokládá i 47 odpískaných faulů. „To jsou asi věci, které nesmím komentovat,“ reagoval Daniel Hušek bezprostředně po závěrečném klaksonu a jedním dechem přešel k hodnocení zápasu. „Bohužel rozhodl vstup,“ vypálil bez váhání.

„Přijel třetí tým tabulky, kterému šlo relativně o hodně. Vyrukovali na nás se zónou, kterou jsme čekali a na kterou jsme se chystali. Přesto byl náš úvod špatný,“ lamentoval mladý kouč. „Kvalita byla zkrátka na straně soupeře,“ doplnil lakonicky.

Levharti předchozí tři domácí klání ztratili jednociferným rozdílem, který byl tentokrát více než desetibodový. Avšak vzhledem k výše popsanému průběhu se znovu jednalo o vyrovnanou bitvu. „Takové zápas moc hezké nebývají,“ pousmál se první muž chomutovského realizačního týmu. „Navíc Plzeň nehraje úplně moderní basketbal, i když má v kádru několik mladých kluků. Troufnu si říct, že v některých pasážích jsme byli basketbalovější, dotahovali jsme, ale soupeř nám nedovolil vyrovnat i za pomoc i série tresných hodů,“ krčil rameny na závěr.