• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté v rámci první ligy potřetí za sebou změřili síly se soupeřem z hlavního města, po Radotínu a týmu SP Basket vyzvali v devátém kole základní části na palubovce domovské Městské sportovní haly béčko USK Praha. Levharti po prohrané úvodní čtvrtině skóre otočili, jenže v závěrečných minutách stříleli mimo obroučku, takže vysokoškolákům podlehli 80:83 a krok v počtu vítězství s nimi nesrovnali.
1. liga - 2023/2024
9. kolo, 10. 11. 2023

80:83

12:18, 27:15, 26:24, 15:26

BK Levharti Chomutov USK Praha B

Reportáž

Na startu střetnutí, jež uzavřelo první polovinu základní části, svěřenci Daniela Huška dvakrát stáhli dvoubodové manko, ovšem třetí vedení už hostujícím soubor přetavil ve vyhranou úvodní část. Vstup do druhého dějství vyšel mnohem lépe Levhartům, kteří dovolili Pražanům první body až po čtyřech a půl minutách, což je dovedlo k obratu.

V poločase tak Chomutovští vedli o šest bodů, které po první čtvrtině ztráceli. Po změně stran Severočeši svůj náskok místy i zdvojnásobili, ale nakonec svítilo na tabuli po třiceti minutách hry skóre 65:57. Ještě tři minuty před závěrečným klaksonem Levharti vedli o čtyři body, jenže od té doby nedali bod, takže záložní tým USK Praha si po otočce došel pro čtvrté vítězství sezóny.

„Do každého utkání jdeme s tím, že ho chceme vyhrát, ale bohužel se potvrdilo, co nás pronásleduje celé dvě sezóny,“ soukal ze sebe Daniel Hušek. „Dokážeme hrát vlastně s kýmkoliv i kohokoliv porazit, ale také s kýmkoliv prohrát, což byl případ zápasu s béčkem USK,“ doplnil muž, jehož družinu bodově táhli Nestor Boyko (22) a Ondřej Kovář (20).

Levharti tak dopadli podobně jako v některých nedávných střetnutích či jako jejich kolegyně de facto ve všech čtyřech dosavadních vystoupeních v EuroCupu. „Nad něčím podobným vůbec nepřemýšlíme. Doufali jsme, že nás nakopl minulý týden,“ připomněl vítězství na palubovce SP Basket. „V prvním poločase bylo všechno relativně správně až na obrannou část,“ ohlížel se.

„Místo abychom se v defenzivě zvedli, předvedli jsme ještě horší výkon, který souvisí s naším fyzičnem a naší kondicí,“ okomentoval mladý trenér padesát inkasovaných bodů ve druhé půli s tím, že musí s mužstvem na obou aspektech zapracovat. Slova Daniela Huška svým způsobem potvrzuje fakt, že na straně USK Praha bylo pět dvouciferných střelců, jimž kraloval jednadvacetibodový Matyáš Ježek.

Šéf realizačního týmu si posteskl, že jeho družina absolvovala za poslední měsíc málo tréninkových jednotek. „Dostali jsme k dispozici snad jen tři tréninky, protože nás nikdo nechce pouštět na halu. Doufám, že teď už nám všichni vyjdou vstříc, protože prostě trénovat potřebujeme,“ přiblížil. „Bez tréninku nemůžeme vyhrávat,“ připojil logickou poznámku.

Ztrátu dobře rozjetého duelu přičítal Danielů Hušek jednoznačně kondici. „Narazili jsme na to už během herního tréninku v týdnu a čísla to dokazují. Vždyť my jsme v sezóně čtvrtou čtvrtinu ještě nevyhráli,“ zapomněl při zklamání z další prohry na domácí souboj s Radotínem. „Samozřejmě roli hraje i mentalita, ale třeba s USK se nemůžeme ani bavit o tom, že máme mladý tým,“ poukázal na fakt, že v béčku účastníka nejvyšší soutěže dostávají poměrně dost prostoru věkem ještě junioři.

Pozitiva se po průběhu zápasu hledala jen těžko, přesto padla zmínka o jednom z hráčů. Ondřej Kovář poprvé v sezóně zakončil duel s dvouciferným bodovým kontem. „Odehrál výborné utkání a vlastně vyčníval,“ pronesl Daniel Hušek. „Potvrdil vzestupnou tendenci výkonů, které byly solidní už v předešlých zápasech. Pokud bude zdravý, věřím, že podobné výkony od něj uvidíme čím dál častěji. Přesně tohle od něj očekáváme. Chceme, aby dorostl do role lídra,“ uzavřel chomutovský kouč.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 22, Kovář 20, Seifert 9, Hlava 9, Macháč 6, Morávek 6, Gareis 4, Weig 2, Slabihoud 2, A. Mladý, Janů

Sestava USK Praha B:

Ježek 21, Dejmek 14, Kramosil 13, Šafařík 12, Vraspír 11, Kolář 6, Klein 3, Kopřiva 2, Kraut 1, Brunner, J. Mondschein, Enriquez

Související fotogalerie

Aktuální zápasy