P r a h a / C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté zastavili v osmém kole první ligy šňůru porážek a na palubovce týmu SP Basket zapsali druhou výhru sezóny, díky níž se odpoutali od soupeře z hlavního města, jenž zůstal na jediném úspěchu. Svěřenci Daniela Huška, jemuž poprvé pomáhal na lavičce Václav Forst, vyhráli liché čtvrtiny a po výsledku 72:60 je k vítězství dovedl nejlepší defenzivní výkon v probíhající základní části.
1. liga - 2023/2024
8. kolo, 3. 11. 2023

60:72

12:20, 19:18, 7:13, 22:21

SP Basket BK Levharti Chomutov

Levhartům vyšel úvod zápasu, vždyť domácí dali první koš až po šesti minutách hry ve chvíli, kdy měli Severočeši na kontě už jedenáct bodů. Zahajovací část vyhráli Chomutovští nakonec o osm bodů, ovšem ve druhém dějství přišlo vzepjetí Pražanů, kteří se několikrát dotáhli na rozdíl čtyř bodů. Blíž je ale družina Daniela Huška nepustila, takže ji v poločase hřál nakonec sedmibodový náskok.

Po změně stran předvedly oba celky bodově nejchudší čtvrtinu, v níž zapsaly obě strany dohromady dvacet bodů. Přesnější ruce měli Levharti, tudíž si vybudovali znovu dvouciferné vedení, které udrželi až do závěrečného klaksonu. Nejvíce k výhře přispěli osmnáctibodový Nestor Boyko se Šimonem Gareisem (13) a Petrem Macháčem (12), který díky 15 doskokům zapsal po Plzni, Polabí a Jindřichově Hradci čtvrtý double-double sezóny. Domácí měli ve svém středu nejlepšího střelce zápasu, jímž se stal Lukáš Hřebík (23).

„Hrozně se nám všem ulevilo,“ přiznal Daniel Hušek. „Klíčové byly vstup do zápasu, který se nám opravdu povedl, naše basketbalová kvalita s dobrou orientací pod oběma koši a vyrovnanější rotace,“ vyprávěl s tím, že si jeho soubor chvíli zvykal na taktickou variantu, již domácí zkusili po špatném vstupu. „Vyrukovali na nás se zónovým presinkem a my jsme situace neřešili dobře,“ rozpovídal se. „V poločase jsme si k tomu něco řekli, zrychlili hru a dávali míče rychleji z ruky,“ líčil mladý chomutovský trenér.

Šéf realizačního týmu Levhartů si skalpu SP Basket, který měl před úvodním rozskokem jednu výhru jako Chomutovští, velmi cenil. „Realistickým pohledem pro nás tahle výhra znamená zvýšení šance na udržení první ligy. Zároveň věříme, že tým má takovou kvalitu, aby se v kompletní složení, které přichází, popral i o prostřední skupinu nadstavby,“ pravil odhodlaně.

Levharti skalpem SP Basket rychle zapomněli na prohrané prodloužení doma s nováčkem soutěže z Radotína. „Po téhle porážce to na nás trochu padlo, ale vzali jsme to jako pozitivní motivaci, takže týden před duelem s SP Basket byl z pohledu tréninků asi nejlepší, co jsem zažil,“ uzavřel Daniel Hušek.