• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


Chomutovští basketbalisté cestovali k duelu šestého kola první ligy do Litoměřic, kde odehráli potřetí za sebou utkání proti dosud neporaženému soupeři. Levharti nejbližšího soupeře podobně jako předtím Sokol Pražský a Jindřichův Hradec nezastavili, o čemž de facto rozhodla už první čtvrtina, kterou svěřenci Daniela Huška prohráli o patnáct bodů. Po výsledku 64:88 padli Chomutovští počtvrté v řadě.
1. liga - 2023/2024
6. kolo, 20. 10. 2023

88:64

29:14, 15:18, 26:20, 18:12

Slavoj BK Litoměřice BK Levharti Chomutov

Reportáž

Levharti sice po Seifertově trojce v první minutě o bod vedli, jenže to bylo naposledy, kdy byli vpředu. Už v polovině zahajovací čtvrtiny totiž ztráceli dvouciferným rozdílem a úvodní desetiminutovku prohráli o patnáct bodů. „Ukázala se vyšší basketbalová kvalita Litoměřic, které mají základní pětku v podstatě celou z nejvyšší soutěže, takže jsme narazili asi na nejkvalitnější tým soutěže,“ poukazoval Daniel Hušek na litoměřickou výpomoc z Ústí nad Labem či Děčína.

Vstup do druhé části naopak svěřencům mladého kouče vyšel, takže se díky košům Macháče s Weigem přiblížili na osm bodů a druhou čtvrtinu vyhráli o tři body, jenže po změně stran Slavoj navyšoval vedení. „Před důležitými zápasy, ve kterých chceme zabojovat o klidnější střed tabulky, je dobrým signálem, že jsme do utkání aspoň trochu vrátili, i když Litoměřice si střetnutí víceméně hlídaly, protože jsme rozložili minutáž rozumně na všechny hráče, abychom nikoho vyloženě nepřetížili,“ popisoval šéf chomutovského realizačního týmu.

Hlavní trenér si byl vědom pasáží, kdy jeho tým dělal chyby, ovšem také mu dělaly radost úseky, které byly podle jeho představ. „Chyby si musíme vyříkat, ale nedělal bych ze zápasu nějaké výraznější závěry, protože důležitá část sezóny nás teprve čeká,“ opakoval. „Všichni pevně doufáme, že pro příští zápas už bude k dispozici Šimon Gareis, ale zatím je jeho návrat stále otevřený,“ připojil Daniel Hušek jedním dechem.

Přestože na domácí lavičce stojí dlouholetý chomutovský kouč Tomáš Eisner a za Litoměřice hrají místní odchovanec Jan Karlovský nebo v minulé sezóně ještě Levhart Lukáš Rozsypal, emoce tentokrát příliš neplály. „Nějaké popichování sice probíhalo, ale všechno spíš v kamarádském duchu, i když šlo třeba o pikantnější situaci,“ přibližoval muž, který vedl mužstvo proti svému bývalému trenérovi.

„Některé věci jsem od Tomáše převzal, takže se nemáme moc čím navzájem překvapit,“ usmíval se Daniel Hušek. „Většinou si popovídáme před zápasem, ale nervózní jsem nebyl ani před prvním vzájemným utkáním,“ uzavřel chomutovský trenér.

Nejlepším střelcem střetnutí byl s dvaadvaceti body litoměřický Johan Haiblík následovaný sedmnáctibodovým spoluhráče Janem Karlovským. Na chomutovské straně zakončili krajskou bitvu se čtrnácti body Nestor Boyko a Jiří Hlava, v obou týmech pak byli ještě další dva dvouciferní střelci.

Sestava Slavoj BK Litoměřice:

Haiblík 22, Karlovský 17, Slowiak 12, Rozsypal 11, Krupka 9, Zajíc 9, Grunt 6, Žalud 2, Gabriel, Dvořák, Šotnar

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 14, Hlava 14, Seifert 11, Machač 11, Kovář 6, Weig 6, Morávek 2, Janů, A. Mladý, Slabihoud

Aktuální zápasy