• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t o v – V rámci pátého kola první ligy hostili chomutovští basketbalisté na palubovce domovské Městské sportovní haly GBA LIONS Jindřichův Hradec. V předešlé sezóně dali Jihočeši v obou vzájemných duelech trojciferný počet bodů, což se tentokrát nezopakovalo. Levharti však vinou prohrané závěrečné čtvrtiny ztratili dobře rozehraný duel a po výsledku 83:91 zapsali třetí prohru za sebou.
1. liga - 2023/2024
5. kolo, 13. 10. 2023

83:91

28:19, 17:18, 23:20, 15:34

BK Levharti Chomutov GBA Fio banka Jindřichův Hradec

Reportáž

Střetnutí otevřela Hlavova trojka, na jehož koš odpověděl dvěma proměněnými trestnými hody hostující Kábrt. Jenže mladý Levhart přidal ještě do poloviny zahajovacího dějství dalších osm bodů, takže Severočeši si vybudovali zajímavé vedení, které se krátce před prvním klaksonem poprvé přehouplo přes deset bodů.

Druhé dějství už bylo z pohledu výsledku vyrovnanější, takže v poločase hřál Chomutovské osmibodový náskok, jenž se po změně stran přiblížil i dvaceti bodům. Ani to však svěřencům Daniela Huška na druhou výhru sezóny nestačilo. „Od minulé sezóny jsme se posunuli a myslím si, že lavička žije a má energii většinu zápasů tohoto ročníku, jen to ještě nebylo vidět doma,“ okomentoval dění v prvním poločase.

„Bohužel se opakuje v podstatě stejný scénář jako přes kopírák. Tři čtvrtiny hrajeme strašně kvalitní basketbal, ale ve čtvrté se něco pokazí, což primárně bývají naše hlavy,“ ohlížel se mladý chomutovský trenér za závěrečnou desetiminutovkou, již jeho družina prohrála 15:34. „Možná hraje roli naše mládí,“ přemítal.

„Taky chybí Šimon Gareis, který měl být ústředním rozehrávačem a dát hře určitý klid. Jakmile se blíží konec zápasu, každý ho chce spasit sám, což není dobře. Potřebujeme někoho, kdo dodá naší hře v důležitý moment klid,“ popisoval Daniel Hušek jedním dechem.

V závěrečném dějství došlo ke kurióznímu momentu, když stolek časoměřičů vykopl kabel k tabuli se skóre, která zhasla a musela být znovu nahozena. Od tohoto momentu se začal duel otáčet na jindřichohradeckou stranu. „Já si ale myslím, že se zápas začal lámat už ve třetí čtvrtině, kdy jsme nakupili tři čtyři ztráty rychle za sebou a soupeř se z dvacetibodového manka dostal na dostřel,“ pronesl šéf realizačního týmu Levhartů. „Dostali se do laufu a my už se do utkání bohužel nevrátili,“ mrzelo jej.

První muž lavičky dostal od rozhodčích technickou chybu ve druhé polovině druhé čtvrtiny, krátce před polovinou závěrečné se situace opakovala, takže trenér musel opustit i hlediště. „Myslím, že jsem byl ještě docela mírný, když se podíváte na poměr faulů, trestných hodů a sporných situací. Bylo to čistě rozhodnutí sudích,“ vyprávěl Daniel Hušek, který zažil podobnou situaci už v minulé sezóně v Liberci. „Ale tam to bylo jen na dvacet vteřin,“ usmíval se závěrem.

Zmíněné dvě statistiky skončily opravdu výrazným poměrem ve prospěch Lvů, kteří házeli 41 trestných hodů oproti 17 chomutovským a jimž bylo odpískáno 18 faulů oproti 30 na straně Levhartů, nepočítáme-li technické chyby pro trenéra. Do severočeské sestavy se vrátil Petr Macháč, který byl se čtyřiadvaceti body nejlepším střelcem celého zápasu. Přesně na dvacet bodů dosáhl hostující Filip Kábrt, jen o bod zpět zůstali chomutovský Nestor Boyko a jindřichohradecký Tomáš Valentíny. Dvouciferné konto měli po závěrečném klaksonu ještě domácí Jiří Hlava (18) a hostující Toms Valters Linis (17), Tomáš Jansa (14) či Vladimír Larry Vondra (12).