• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

Po dvou venkovních duelech nastoupili chomutovští basketbalisté poprvé v aktuální ročníku první ligy na palubovce domovské Městské sportovní haly, kde hostili v severočeské derby Liberec. Tým zpod Ještědu po vyrovnaném úvodu postupně odskočil a vedení po výsledku 79:62 ze svého pohledu už udržel, díky čemuž zvítězil poprvé v základní části.
1. liga - 2023/2024
3. kolo, 29. 9. 2023

62:79

18:22, 9:15, 20:22, 15:20

BK Levharti Chomutov BA LYNX Liberec

Reportáž

Levharti v úvodu využili domácí prostředí a možná i fakt, že Liberec úvodní dva duely prohrál. Svěřenci Daniela Huška povolili soupeři první body až po téměř dvou minutách hry, kdy snížil na rozdíl jediného bodu trojkou Stibor. Stejný hráč na začátku čtvrté minuty poslal Lynx poprvé do vedení.

To si oba týmy v zahajovací čtvrtině vyměnily. Tři a půl minuty před prvním klaksonem si ho definitivně uzmuli Liberečtí a do konce střetnutí už ho i přes chomutovskou snahu uhájili. Nejvíc k tomu přispěl osmnáctibodový Tomáš Bím společně se třináctibodovými Vladimírem Kořínkem a Josefem Příhonským. Nejlepším střelcem severočeského souboje se však stal domácí kanonýr Nestor Boyko s osmadvaceti body.

„Bylo to pro nás hodně těžké utkání, protože jsme se museli pokusit nahradit zhruba čtyřicet bodů, které normálně dávají hráči, které jsme neměli v dispozici,“ posteskl si Daniel Hušek. „Výkon snesl nějaké měřítko, kluci bojovali, ale chyběla lepší střelba. V tomto ohledu jsme odehráli utrápené utkání,“ doplnil hlavní kouč Levhartů.

Úspěšnost střelby z pole měla obě mužstva podobnou za dva i tři body, největší rozdíl tak panoval při pokusech z čáry trestných hodů. Zatímco Chomutovští proměnili pouze zhruba 57 procent šestek, Liberečtí se blížili osmdesáti procentům. „Hlavně v první poločase jsme neměli úplně dobrá čísla, i když naše úspěšnost byla i tak asi o dvacet procent lepší než v Plzni,“ pousmál se hořce mladý trenér. „Jsme si vědomi, že trestné hody jsou naše bolístka, proto je dva týdny intenzivně střílíme. Ono to přijde, protože šestky jsou víceméně o hlavách. Myslím, že to chce čas,“ přeřadil na pozitivnější nótu.

V minulém ročníku Levharti prohráli oba vzájemné zápasy – v Liberci o 20 bodů, doma sice „jen“ o sedmnáct, zato s více než stem obdržených bodů. „Před rokem jsme měli všechny pendly z Děčína a prohráli jsme podobným rozdílem jako teď, kdy nám někteří kluci chyběli,“ pronesl Daniel Hušek, aniž by jmenoval.

Letmý pohled na zápasovou soupisku odhalil, že scházeli Petr Macháč Šimon Gareis, jejichž bodové průměry se v prvních venkovních kláních přehoupli přes sedmnáct bodů. „Na druhou stranu osm z deseti hráčů, které jsme měli k dispozici, byli chomutovští odchovanci, což je cesta, kterou jsme se vydali před minulou sezónou, abychom ukázali, že tu máme kvalitní mládež, která má na první ligu. Troufám si říct, že v první lize nikdo jiný tolik odchovanců v týmu nemá,“ uzavřel Daniel Hušek.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Boyko 28, Weig 14, Kovář 5, Seifert 4, Hlava 4, Janů 3, F. Morávek 2, Slabihoud 2, Mladý, Bella

Sestava BA LYNX Liberec:

Bím 18, V. Kořínek 13, Příhonský 13, Stibor 12, Olejník 8, Hojdar 6, Výcha 5, Š. Kořínek 2, Odešlo 2, Teimer, Vejvar, Čorba

Související fotogalerie

Aktuální zápasy