• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

Chomutovské basketbalistky odstartovaly druhou polovinu základní části Chance ŽBL druhým domácím soubojem v řadě. Po porážce s pražskou Slavií hostily Levhartice na palubovce domovské Městské sportovní haly nováčka z Brandýsa, jemuž v prvním vzájemném střetnutí daly zatím jedinou stovku aktuálního ročníku české nejvyšší soutěže. Pro výhru si svěřenkyně Pavla Staňka dokráčely po výsledku 72:45 i tentokrát. Mezi tuzemskou elitou předvedly nejlepší defenzivní výkon sezóny, NaJai Pollard zapsala šestý double-double.
ŽBL
10. kolo, 9. 12. 2023

72:45

19:9, 18:11, 13:5, 22:10

BK Levhartice Chomutov DSK Basketball Brandýs

Reportáž

Duel otevřela rychlá trojka Fučíkové, na niž záhy odpověděla stejnou mincí hostující Murray. Středočešky se poté poprvé a naposledy dostaly do vedení, o které přišly po koši s faulem Pollard, jež proměnila i trestný hod a poslala Levhartice znovu do vedení.

Od tohoto okamžiku už Severočešky náskok jen navyšovaly. Poprvé odskočily na dvouciferný rozdíl dvě a půl minuty před prvním klaksonem po trojce Brejchové. Po první čtvrtině byla družina kolem kapitánky Bartoňové vpředu o deset bodů, v poločase o sedmnáct a po třiceti minutách o patnáct.

Na konečném téměř třicetibodovém vítězství se největší měrou podílela autorka osmnácti bodů a šestnácti doskoků NaJai Pollard, k níž se díky padesátiprocentní úspěšnosti trojek (3/6 a 2/4) a stoprocentním trestným hodům přidaly Eliška Brejchová (13) s Monikou Fučíkovou (11). Za Brandýs měly nejpřesnější mušku nejlepší střelkyně Chance ŽBL Kwanza Murray (15) a Irena Vrančič (11).

„Zápas jsme měli celou dobu víceméně pod kontrolou, i když na holky sedla trochu deka,“ ohlížel se Pavel Staněk. „Jak kdybychom se vrátili z Ameriky a ještě se nesrovnali s časovým posunem. Nemůžeme se trefit, takže potřebujeme potrénovat a začít si věřit při střelbě, protože do pozic jsme se dostávali,“ vysvětlil vlastní předchozí slova.

Šéfa chomutovského realizačního týmu těšilo, že se nyní může po hektičtějším období z hlediska logistiky více soustředit na trénink. „Už nebudeme tolik cestovat, takže i trénování se vrací do standardních kolejí, což věřím, že se brzy projeví,“ pronesl. „Taky potřebujeme, aby si holky odpočinuly, daly se do kupy a začaly si věřit,“ opakoval slova spojená se střelbou, která ani zdaleka nedosáhla na průměrná chomutovská čísla v aktuální sezóně. Úspěšnost za dva body měly Levhartice před úvodním rozskokem s Brandýsem lehce přes 46 procent, v samotném utkání jen 27. Naštěstí pro ně nováček nejvyšší soutěž na tom byl ještě o čtyři procenta hůře.

První možnost začít znovu budovat sebevědomí v zakončení budou mít ovečky Pavla Staňka už ve středu 13. prosince, kdy vyráží k pohárovému čtvrtfinále na palubovku Slovanky. „Pohár je vždycky specifický a úplně bych netvrdil, že budou platit papírové předpoklady. Nicméně půjdeme do utkání jako do každého jiného, což znamená s cílem vyhrát ho,“ slibuje chomutovský kouč závěrem.

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Pollard 18, Brejchová 13, Fučíková 11, Rylichová 9, Kadlecová 7, Bartoňová 5, Marie Staňková 3, Morris 2, Kučerová 2, Svobodová 2, Hibalová 0, Johana Staňková 0

Sestava DSK Basketball Brandýs:

Murray 15, Vrančič 11, Ceralová 7, Burdgess 4, Maršíková 2, Šťovíčková 2, Durdová 2, Najbrtová 1, Klokočníková 1, Kučerová 0, Holá 0, Pitrová 0

Související fotogalerie

Aktuální zápasy