V a r š a v a / C h o m u t o v - Ke třetí bitvě ve třech dnech vyběhly chomutovské basketbalistky na úvodním turnaji evropské ženské ligy ve Varšavě proti lotyšským soupeřkám ze Stradinšovy univerzity v Rize. Levhartice vyhrály všechny čtyři desetiminutovky, takže zapsaly jasné vítězství 87:58, čímž navázaly na den starý úspěch s Klajpedou, takže se z hlavního města Polska vrátily s bilancí jediné prohry a dvou výher.
EWBL 2022/23
3. kolo, 30. 10. 2022

87:58

17:7, 25:18, 25:15, 20:18

BK Levhartice Chomutov Riga Stradinš University

Na startu posledního klání v metropoli našich severních sousedů se Levhartice čtyřikrát ujali vedení, které soubor z jedné z pobaltských republik třikrát dorovnal. Počtvrté už se to Rize nepovedlo, což určilo ráz zahajovací čtvrtiny i celého střetnutí. Chomutovské družstvo vyhrálo prvních deset minut 17:7 a v každém dalším dějství náskok navýšilo minimálně o dva body.

„Myslím, že jsme narazili na mladý tým, který pro nás byl příjemným soupeřem na závěr,“ ohlížel se Jozef Rešetár, který považoval za důležitý úspěšný vstup do duelu, na který jeho svěřenkyně navázaly po celých čtyřicet minut. „Hodně prostoru tentokrát dostaly hráčky, které doposud neměly takovou minutáž jako členky základní pětky, a jsem velmi rád, jak to zvládly,“ liboval si slovenský stratég.

Jmenovitě pochválil Lucii Ceralovou, Anastasii Kovtun, Jesiku Hibalovou či Barboru Jorovou. „Všechny se velmi dobře chytily šance a hrály výborně podobně jako Fučíková s Brejchovou a Kadlecovou, které podávají stabilnější výkony,“ potěšilo hlavního kouče Levhartic.

Mladé hráčky tak nasbíraly cenné zkušenosti na evropské scéně. „Mezinárodní konfrontace přináší jiný basketbal, jiné obrany a další věci, která nás posouvají. Věřím, že to odrazí i v lize,“ uzavřel Jozef Rešetár, jehož slova potvrdily statistiky.

Nejlepší střelkyní zápasu se totiž stala s dvaadvaceti body Valentýna Kadlecová, již podpořily čtrnáctibodová Eliška Brejchová a desetibodové Monika Fučíková s Anastasií Kovtun. Na druhé straně zapsala šestnáct bodů Katrina Ozola, jíž vydatně pomáhala dvanáctibodová Anita Megija Mikelsone.