V a r š a v a / C h o m u t o v - Necelých čtyřiadvacet hodin po úvodní evropské bitvě s domácím souborem nastoupily chomutovské basketbalistky ke druhému duelu varšavského turnaje, v němž se jim do cesty postavil litevský tým Neptunas Klajpeda. Utkání připomínalo první souboj, jen se role otočily. Levhartice totiž prohrály první poločas, avšak ve druhém se nadechly k obratu, který je dovedl k vítězství 88:79.
EWBL 2022/23
2. kolo, 29. 10. 2022

88:79

15:22, 24:25, 25:17, 24:15

BK Levhartice Chomutov BC Neptunas Klajpeda

První chomutovské body zaznamenala po více než minutě a půl hry Satoranská, která snížila na 2:6 z pohledu Levhartic, jež nakonec zahajovací čtvrtinu ztratily výsledkem 15:22. Klajpeda vyhrála i druhé dějství, takže v šatně hřál její hráčky osmibodový náskok.

Ten se po necelých dvou minutách druhého poločasu téměř rozplynul, ale vyrovnání nepřišlo. Až půl minuty před třetím klaksonem otočila skóre dvojka Hibalové. Po třiceti minutách hry však svítila na ukazateli remíza 64:64, již jako první zrušily hráčky týmu Neptunas, které si za čtyři minuty závěrečného období vypracovaly šestibodový náskok.

Nulu na chomutovském kontě ve čtvrté desetiminutovce zrušila až po více než čtyřech a půl minutách Kadlecová, která tím nastartovala mohutný finiš Levhartic. Ty totiž i díky technické chybě pro litevskou lavičku postupně srovnaly a tři minuty před koncem poprvé vedly. Vítězství už nepustily, i když Klajpeda záhy srovnala.

„Od začátku byly soupeřky neuvěřitelně úspěšné za tři body. Věděli jsme, že jim to z dálky střílí, ale stejně měly úspěšnost šedesát procent,“ líčil Jozef Rešetár. „Od druhé části se hra začala vyrovnávat a postupně jsme se dostali do vedení, které jsme proměnili ve vítězství,“ radoval se.

V čem podle slovenského trenéra tkvěl recept na úspěch? „Lépe jsme si pohlídali trojky soupeřek a holky předvedly i výbornou obětavost,“ přibližoval chomutovský kouč, který vypíchl především 41 bodů NaJai Pollard. „To je rekord této soutěže,“ prozradil směrem k nejlepší hráčce utkání, která však v dobrém výkonu nebyla sama. „Vysoký standard odehrály také Kadlecová, Fučíková a Brejchová,“ pochvaloval si Jozef Rešetár závěrem.

Za Pollard zela sice bodová díra, přesto se ještě Valentýna Kadlecová (11) a Monika Fučíková (10) dostaly na dvouciferné konto. Také na straně Neptunas zakončily duel tři hráčky s více než deseti body. Nejvíce jich nastřádala Viktoria Balaban (24), za níž následovaly Ligita Tamutyte (18) s Ulianou Datsko (12).