• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

V a r š a v a / C h o m u t o v - K úvodnímu turnaji Evropské ženské basketbalové ligy odcestovaly chomutovské basketbalistky do polské Varšavy, kde se v prvním střetnutí postavily domácímu týmu SKK Polonia. Severočešky vyhrály úvodní poločas, ale po změně stran polské hráčky skóre otočily a nakonec zapsaly výhru 100:91.
EWBL 2022/23
1. kolo, 28. 10. 2022

100:91

24:23, 22:30, 30:24, 24:14

SKK Polonia Varšava BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Po úvodním rozskoku táhly Levhartice především Pollard s Kadlecovou, které si mezi sebe rozdělily prvních deset chomutovských bodů. Zahajovací čtvrtinu nakonec pro sebe uzmuly o jediný bod hráčky Polonie, ovšem chomutovské bojovnice před poločasovým odchodem do šaten skóre otočily na 53:46.

Ani sedmibodový náskok po změně stran však na výhru bohužel nestačil, jelikož Polky se postupně dotáhly a dokonaly obrat. „Rozhodly obrany a ta polská ve druhém poločase přitlačila na pilu, takže jsme se přestali dostávat do dobrých pozic, které jsme si neuměli vypracovat,“ pravil Jozef Rešetár. „Nevyrovnali jsme se s tvrdostí polské obrany,“ dodal kouč Levhartic.

Ztráta dobře rozjetého duelu slovenského trenéra samozřejmě mrzela, avšak viděl jiný přínos pro svůj tým. „Na mezinárodní scéně sbírají naše mladé hráčky zkušenosti a já je musím pochválit, že se nenechaly ničím až tolik ovlivnit včetně rozhodčích, ke kterým se nechci vracet,“ přibližoval šéf chomutovské střídačky závěrem.

Nejlepší střelkyní duelu se stala Valentýna Kadlecová (27), jež byla zároveň vyhlášena nejlepší hráčkou utkání. Jenže na polské straně si tři basketbalistky připsaly dvacet nebo devatenáct bodů. Na vyšší metu dosáhla Andjelina Radič, na nižší zakončily střetnutí Angeliki Vintsilaiou s Andreonou Keys. O další bodík zpět zůstala chomutovská NaJai Pollard.