• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

P a r d u b i c e / C h o m u t o v – Levhartice do devatenácti let porazily v devatenáctém kole extraligy Pardubice.
Extraliga Ž U19
19. kolo, 19. 2. 2022

46:60

16:18,13:20,13:9,4:13

BK Studánka Pardubice BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Levhartice v průběhu celé první čtvrtiny opakovaně odskakovaly až do pětibodového vedení, jenomže domácí hráčky se držely na dostřel a po deseti minutách ztrácely jen dva body. V podobném duchu se pokračovalo dál, ale chomutovské basketbalistky postupnými krůčky došly až ke klíčovému polštáři devíti bodů.

Do šatny oba celky odešly za stavu 29:38 a pauza více prospěla Pardubicím, které po návratu na palubovku ovládly třetí čtvrtinu o čtyři body a dostaly se na dostřel. Poslední desetiminutovku Levhartice předvedly senzační obranu a dovolily soupeřkám první koš až po šesti minutách hry a postupného úprku ve skóre.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Proti Pardubicím jsme naším výkonem navázali na poslední zápas s Havířovem. V útoku jsme hráli nesobecky a v obraně disciplinovaně. Zápas ukázal naše obrovské zlepšení od začátku sezony, kdy jsme v plné sestavě doma Pardubicím podlehli o tři body.“