T r u t n o v / C h o m u t o v - Levhartice do devatenácti let v patnáctém kole extraligy podlehly Trutnovu.
Extraliga Ž U19
15. kolo, 15. 1. 2022

60:49

12:11,19:22,14:7,15:9

BK KARA Trutnov BK Levhartice Chomutov

Oba celky dělil před vzájemným utkáním jediný bod a podle toho začalo vyrovnanou úvodní čtvrtinou, kterou Loko vyhrálo o jediný bod. Druhá část se vyvíjela podobně, jenomže dvě minuty před koncem odešla domácím basketbalistkám střelba, takže Levhartice dohnaly mírnou ztrátu a dostaly se závěrečnou dvojkou do vedení.

Po návratu na palubovku pokračovala vyrovnaná partie, takže po dalších osmi minutách hry ukazovala světelná tabule nerozhodné skóre 40:40. Závěr třetí čtvrtiny však vyšel lépe hráčkám Trutnova, které se dostaly do klíčového pětibodového vedení. To už Levhartice nedohnaly a prohrály první utkání v roce 2022.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér juniorek): „Na východ Čech jsme vyrazili v nekompletní sestavě, což na předvedené hře bylo znát. Hráli jsme dobře maximálně deset minut, což je jednoduše řečeno nestačilo. Potřebujeme se co nejrychleji vrátit do zápasového režimu, jelikož jsme poslední utkání odehráli před více než měsícem, a musíme po vánoční pauze opět zintenzivnit tréninkový proces.“