This text will be replaced

C h o m u t o v - Po duelu v Lounech s USK Praha a dvou klasických venkovních bitvách v moravské metropoli se Levhartice vrátily na palubovku Městské sportovní haly. Povrch se po poškození v duelu mužů povedlo opravit, takže souboji pátého kola Renomia ŽBL s pražskou Slavií nic nebránilo. Chomutovské hráčky bojovaly, ale soupeřkám nakonec i kvůli velmi dobrým výkonům donedávna ještě Levhartic Aulichové s Rokošovou podlehly, takže stále čekají na první výhru sezóny.
ŽBL
5. kolo, 24. 10. 2021

51:55

16:18, 13:8, 5:16, 17:13

BK Levhartice Chomutov BLK Slavia Praha

V první minutě odpověděla Kadlecová na koš Aulichové, což se opakovalo v jiném obsazení střelkyň do poloviny třetí minuty ještě dvakrát, než Slavia ztratila míč a Reynolds poprvé dostala Levhartice do vedení. Domácí tým několikrát odskočil na čtyřbodový rozdíl, ale nakonec úvodní čtvrtinu prohrál 16:18.

Na startu druhého dějství zvýšila na rozdíl čtyř bodů opět hostující Aulichová, jejíž tým si udržoval těsný náskok až do závěru poločasu, kdy Krejzová vyrovnala z trestného hodu a následně trojkou poslala Levhartice do vedení, které činilo o půli již zmíněné tři body – 29:26.

Po návratu ze šaten přišlo střelecké trápení svěřenkyň Jozefa Rešetára, jež za úvodních téměř sedm minut druhého poločasu proměnily jen dva trestné hody. V kombinaci se střeleckým probuzením Rokošové, která nastřílel během zápasu téměř stejný počet bodů jako v předchozích čtyřech kolech dohromady, to znamenalo až šestibodové vedení Slavie.

Před závěrečnou desetiminutovkou byly Pražanky o osm bodů vpředu a svůj náskok zvýšily až na dvanáct bodů po dvou a půl minutách čtvrté čtvrtiny. Levhartice se nevzdaly a tři a půl minuty před čtvrtým klaksonem se přiblížily na dva body. Poté měly několikrát možnost vyrovnat, což se jim nakonec nepovedlo, takže si na první výhru sezóny musí počkat.

Na chomutovské straně se přes deset bodů přehouply kapitánka Michaela Krejzová (14) s Kateřinou Bartoňovou (13), mezi slávistkami se nejvíc dařilo sedmnáctibodové Kateřině Rokošové, jíž sekundovaly třináctibodová Eliška Mircová a jedenáctibodová Eliška Žílová.

„Myslím, že zápas byl vyrovnaný. Rozhodla asi trochu větší vůle Slavie po vítězství,“ ohlížel se bezprostředně po utkání Pavel Staněk. „Vedení se přelévalo ze strany na stranu, ale my jsme v jeden okamžik zaváhali a nechali si Slavii odskočit na deset bodů. Pak jsme manko sice stahovali, jenže jsme ho ani jednou nesmazali úplně,“ rekapituloval jeden z asistentů Jozefa Rešetára.

Muž, jenž dočasně vedl Levhartice v úvodních dvou kláních jako hlavní kouč po odvolání Tomáše Pavelky, si uvědomoval, že vstup do druhého poločasu se družstvu nepovedl. „Potřebovali jsme dát nějaké body a nedali je. Můžeme se bavit o příčinách pádu úspěšnosti střelby, ale pořád si myslím, že tváří tohoto týmu je schopnost vrátit se do zápasu, což se povedlo i tentokrát,“ potěšilo někdejšího ligového basketbalistu. „Možná chyběla minutka, abychom utkání zvrátili úplně,“ přemítal.

Pavel Staněk zároveň podotkl, že tým musí hrát pořád stejně. „Nestačí bojovat až ve chvíli, kdy musíme. Naopak musíme makat celý zápas, abychom si desetibodový náskok vytvořili my,“ uvedl s tím, že z čekání na první výhru zatím realizační tým nedělá vědu. „Všichni víme, jaký jsme měli los,“ poukázal na konfrontaci s finalistkami a semifinalistkami předešlého ročníku v úvodních čtyřech kolech.

„V zápasech proti čtyřem nejsilnějším týmům ligy jsme mohli jen překvapit a moc nechybělo, aby se nám to v prvním zápase s Hradcem povedlo,“ připomněl jen tříbodovou prohru s Východočeškami. „Teď jsme poprvé hráli otevřený zápas a nedotáhli ho do vítězného konce. Není to tragédie, ale ukázalo se, že tým si musí udržet tvář celých čtyřicet minut. Že třicet nestačí, abychom takovéhle zápasy vyhrávali,“ uzavřel Pavel Staněk.