L i b e r e c / C h o m u t o v - V rámci čtvrtého kola prvoligové skupiny Západ zajížděli chomutovští basketbalisté do Liberce, kde bojovali o přerušení minisérie dvou porážek. Levharti sice pod Ještědem těsně vyhráli zahajovací dějství, jenže zbývající části si pro sebe uzmuli domácí hráči, kteří si nakonec došli pro vítězství 81:61. Svěřenci Daniela Huška tak zapsali třetí nezdar v řadě.
1. liga - západ 2022/2023
4. kolo, 7. 10. 2022

81:61

17:19, 26:14, 20:11, 18:17

BA LYNX Liberec BK Levharti Chomutov

Reportáž

Chomutovští zahájili duel velmi dobře, přestože část týmu potkaly na cestě komplikace. „Kluci, kteří jeli přes Prahu, dorazili asi půl hodiny před zápasem, protože v Praze byla spousta nehod,“ prozradil šéf střídačky. Na výkonu v úvodu se však lapálie neprojevila, neboť Levharti si vybudovali místy až osmibodový náskok.

„Říkali jsme si, že nám nevychází začátky, takže jsme chtěli vstoupit do zápasu koncentrovaně, což se nám i povedlo a byla z toho bodová šňůra,“ potěšilo Daniela Huška. Do prvního klaksonu se však chomutovské vedení smrsklo na pouhé na dva body a ve zbývajících čtvrtinách Liberečtí dokonali obrat. „Domácí přidali na agresivitě, s čímž jsme se nedokázali vyrovnat,“ okomentoval otočku hlavní kouč Levhartů.

„V podstatě jako přes kopírák se opakoval náš výkon s Litoměřicemi jen s tím rozdílem, že tentokrát nás soupeř nepřehrál basketbalovostí, ale de facto nás umlátil,“ pousmál se jedním dechem s tím, že mužstvo si nepomohlo ani střelbou z dálky. „Bohužel nám to nepadalo,“ posteskl si.

Za třetí prohrou v řadě však viděl i další faktory. „Chybí nám kila a zkušenosti, navíc jsme se trápili na rozehrávce, protože nám vypadli Bobek s Macháčem, který sice není klasický rozehrávač, ale chyběl nám,“ vyjmenovával první muž realizačního týmu mužů. „Točili se na hřišti tři čtyři mladí kluci, kteří ještě zkušenosti sbírají, a my jsme dostali třicet dva bodů po našich ztrátách, což je moc a nedá se s tím vyhrát,“ uvědomoval si. „Už před sezónou jsme věděli, že chybějící zkušenosti nás nějaký ten zápas budou stát,“ připojil ještě.

Marodka by se postupně měla vyprázdnit, i když se nedá vývoj u některých hráčů předvídat. „Třeba Ondru Kováře jsme vytáhli z nemocnice z dvoudenních prohlídek,“ přiblížil Daniel Hušek. „Jirka Hlava dobral antibiotika, takže by měl být do dvou týdnů k dispozici. Možná o něco kratší by to mělo být u kluků, které jsem zmínil předtím, protože tam se jedná o virózu nebo chřipku,“ uzavřel.

Nejlepším střelcem střetnutí byl s devatenácti body liberecký Daniel Olejník, jemuž zdatně sekundoval patnáctibodový spoluhráč Tomáš Stibor. Přes deset bodů se na domácí straně vystoupali na dvouciferný bodový zápis ještě Ondřej Výcha, Jakub Hojdar a Josef Příhonský. Z Levhartů se nejvíc činili patnáctibodový David Žikla a třináctibodový Nestor Boyko.

Sestava BA LYNX Liberec:

V. Kořínek, Stibor, Výcha, Hojdar, Bím, Příhonský, Olejník, Jiříček, Kačer, Š. Kořínek, Teimer, Haiblík

Sestava BK Levharti Chomutov :

Matišek, Rozsypal, Boyko, Žikla, V. Dolanský, Slabihoud, Müller, M. Dolanský, Morávek, Kovář, Seifert, Písařík

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Nestor Boyko 4/8 1/5 2/2 13
2 Lukáš Rozsypal 0/4 2/8 0/0 6
3 Norbert Martišek 3/5 0/0 0/2 6
4 Ondřej Kovář 3/3 0/0 0/0 6
5 Jonáš Písařík 1/3 1/4 0/0 5
6 Vladimír Dolanský 0/4 1/4 1/2 4
7 Marek Dolanský 0/2 1/2 0/0 3
8 Jakub Müller 0/1 0/2 2/2 2
9 Filip Morávek 0/0 0/0 1/2 1
10 Jakub Seifert 0/2 0/0 0/0 0
11 Vít Slabihoud 0/0 0/0 0/0 0

Aktuální zápasy