C h o m u t o v - Téměř po měsíci, třech ligových a třech evropských duelech se chomutovské basketbalistky vrátily na palubovku domovské Městské sportovní haly, kde hostily v rámci devátého kola Chance ŽBL oblíbeného soupeře z Trutnova, jehož šestkrát za sebou porazily. Levhartice i přes mohutný finiš hostující Kary úspěšnou sérii natáhly a po výsledku 79:76 zapsaly čtvrtou výhru probíhajícího ročníku. Zkušená rozehrávačka Kateřina Bartoňová doskočila šest míčů, čímž překonala hranici tisíce doskoků mezi tuzemskou elitou.
ŽBL
9. kolo, 11. 11. 2022

79:76

20:12, 21:17, 28:23, 10:24

BK Levhartice Chomutov BK KARA Trutnov

Vstup do utkání vyšel Levharticím skvěle, neboť po necelých dvou minutách hry vedly 8:0. Osmibodový rozdíl panoval mezi oběma týmy i přes určitý chomutovský střelecký výpadek také po úvodních deseti minutách hry, což těšilo Jozefa Rešetára. „Udrželi jsme na uzdě trutnovské trojky,“ viděl slovenský kouč hlavní důvod úspěšného začátku.

Severočešky vyhrály i druhé dějství, ve kterém svůj náskok navýšily o další čtyři body, takže v poločase je hřálo dvanáctibodové vedení. Po změně stran pokračovaly chomutovské hráčky v budování náskoku, komplikace přišly až v závěrečné části, v níž daly první body až po téměř čtyřech minutách.

„Soupeř nesložil zbraně a trojkami se dostal na dostřel,“ okomentoval šéf střídačky Levhartic dění na hřišti. „Věděli jsme, že Trutnov dává hodně trojek, takže je pro mě nepochopitelné, že jsme je nechali vystřelit třicet jedna pokusů, což je velké číslo,“ nechápavě kroutil hlavou. Hned devět střel z dálky bylo úspěšných, což platilo i o konci střetnutí, kdy Kara snížila na konečný tříbodový rozdíl.

„Výsledek hodně zkreslily dvě trojky v úplném závěru, takže strach o výsledek jsem až tolik neměl, ale nabádal jsem holky, aby si dávali pozor na ztráty v útoku, protože soupeřky se začaly z dálky trefovat,“ naznačil první muž realizačního týmu náplň oddechového času, který si vzal zhruba tři minuty před čtvrtým klaksonem.

Levhartice měly přesnější ruce z pole a především dominovaly na doskoku, který vyhrály 47:30, přičemž v útoku získaly patnáct odražených míčů a v obraně zbývajících dvaatřicet. „Dařila se nám hra pod koši a rozdíl byl i v rozehrávce,“ okomentoval Jozef Rešetár další statistiky zápasu. Trutnov vyprodukoval během zápasu deset asistencí, což na chomutovské straně zvládla sama Kateřina Bartoňová, která díky deseti bodům zapsala svůj první double-double sezóny.

Domácí tým se po prohře v Praze rychle vrátil na vítěznou vlnu a navíc zaznamenal o dvacet bodů víc než v metropoli. „Doufám, že se odrazíme od tohoto výkonu, protože minimálně na Slavii jsme dali málo bodů,“ připomněl hlavní kouč porážku 59:64 po návratu z turnaje evropské ligy ve Varšavě. „Věřím, že se naše ofenziva zlepší,“ doplnil závěrem.

Nejlepší střelkyní souboje tabulkových sousedů se stala chomutovská NaJai Pollard (23), za Východočešky se nejvíc činila sedmnáctiletá lotyšská rozehrávačka Raina Tomašicka (19). Se stejným bodovým kontem jí sekundovala domácí kapitánka Michaela Krejzová, k níž se přidaly i Valentýna Kadlecová (11) a již zmíněná Kateřina Bartoňová. Z trutnovských hráček zakončily bitvu s dvouciferným kontem ještě další čtyři hráčky včetně obou Američanek Whisper Fisher (15) a Kassidy Malcolm (11).