• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

This text will be replaced

C h o m u t o v - Poslední březnové úterý znamenalo pro chomutovské basketbalistky odvetu bojů o páté až osmé místo v Renomia ŽBL se Slovankou, která potřebovala po domácí prohře pod vrcholky Krušných hor vyhrát alespoň o čtyři body, což se jejím hráčkám po obratu Levhartic ve druhém poločase nepovedlo. Tým kouče Jozefa Rešetára vyhrál 69:60 a ve čtvrtek 31. března od 18 hodin rozehraje s pražskou Slavií dvouzápasovou minisérii o páté místo.
ŽBL
o 5.-8. místo, 29. 3. 2022

69:60

12:16, 17:18, 24:13, 16:13

BK Levhartice Chomutov Basket Slovanka

Reportáž

Vstup do zápasu vyšel o poznání lépe Středočeškám, které proměnily všech pět prvních útoků, takže po třech minutách vedly o šest bodů. Pak se však přesnost z rukou hostujících hráček vytratila a na další body si musely počkat více než čtyři minuty, což dalo Levharticím šanci srovnat.

Závěr první čtvrtiny se však opět povedl Slovance, jež si vypracovala do úvodního klaksonu čtyřbodové vedení. Hostující tým náskok do konce poločasu i přes chomutovské snížení o bod navýšil, takže do šaten se šlo za stavu 29:34 z pohledu domácího souboru.

Po změně stran začaly Levhartice z manka ukrajovat, takže po třech minutách druhého poločasu bylo opět srovnáno. Družina Marcely Krämer pak ještě dvakrát odskočila do dvoubodového vedení, ale se zlomem třetí čtvrtiny převzaly otěže zápasu definitivně domácí basketbalistky. Ve 26. minutě je poprvé poslala do vedení uzdravená Bartoňová a Slovanka už ani nesrovnala krok.

K chomutovskému vítězství nejvíc přispěly čtyři dvouciferné střelkyně Tereza Vorlová (15), Valentýna Kadlecová (14), Zuzana Kučerová (14) a Monika Satoranská (13), za hostující tým nejvíc korigovaly třináctibodová Kateřina Zeithammerová, dvanáctibodová Eliška Brejchová a jedenáctibodová Gabriela Mervínská.

„Znovu to byl těžký zápas, protože nám stále chyběly dvě hráčky základní pětky, což se projevuje na plynulosti hry v obraně i útoku,“ připomněl Jozef Rešetár absence kapitánky Michaely Krejzová a Jordan Reynolds. „Naštěstí už se nám vrátila Kačka Bartoňová, která nám pomohla s organizací hry a silou své osobnosti, i když delší dobu netrénovala,“ liboval si slovenský kouč.

První poločas Levhartice prohrály o pět bodů, ten druhý si pro sebe uzmuly patnáctibodovým rozdílem, když k úspěchu nakročily zejména vítězstvím 24:13 ve třetím dějství. „Změnili jsme obranu a zlepšili se na doskoku,“ ohlížel se první muž chomutovské střídačky, který hráčkám naordinoval zónu. „Zpomalila útok Slovanky a zlepšila nám podmínky pro doskok,“ doplnil ještě.

Posledním soupeřem týmu Jozefa Rešetára bude pražská Slavia, která v dramatickém chomutovském utkání vyhrála o čtyři body a doma o patnáct. „Očekávám, že to bude dost vypjaté,“ uzavřel někdejší kouč Pražanek.