• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v - Stejně jako před rokem vystavil chomutovským basketbalistkám stopku ve čtvrtfinále Renomia ŽBL Hradec Králové, který se však tentokrát na postup mezi čtyři nejlepší pořádně nadřel. Sérii musel rozhodnout až poslední možný pátý duel na východě Čech, kde Levhartice celý první poločas živily naději na senzační postup, jenže třetí čtvrtina překlopila duel na stranu domácích Lvic. Královéhradecký Sokol zvítězil 67:56, což bylo jeho první dvouciferné vítězství ve čtvrtfinále.
ŽBL
ČF5, 19. 3. 2022

67:56

11:14, 21:16, 19:10, 16:16

Sokol Hradec Králové BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Levhartice už nastoupily s kapitánkou Krejzovou, ovšem první koš zaznamenala královéhradecká Čuperková. S trojkovou odpovědí však hned přispěchala Kadlecová, na niž rychle navázala Bartoňová. Získané vedení už chomutovské hráčky do konce zahajovací čtvrtiny nepustily.

Hradec Králové poslala poprvé do vedení až po polovině druhé části trojka Čuperkové, ovšem Severočešky znovu odskočily až do pětibodového vedení. Jenže domácí soubor z manka postupně ukrajoval a trojka Marečkové v závěru poločasu skóre otočila na 32:30.

Úvodní minuta po návratu ze šaten se nesla v duchu dalšího obratu, který zařídily čtyři body Reynolds, ale poté se Levhartice prosadily až krátce před polovinou třetího hracího období ve chvíli, kdy byly Lvice o šest bodů vpředu. Do třetího klaksonu narostlo královéhradecké vedení na bodů jedenáct a svěřenkyně Romany Ptáčkové už tento náskok nepustily.

O vítězství Lvic se nejvíce přičinila autorka jednadvaceti bodů Kristýna Čuperková, jíž zdatně sekundovala devatenáctibodová Klára Marečková. Nejlepší střelkyní Levhartic se v pátém čtvrtfinále stala se sedmnácti body uzdravená Michaela Krejzová, na jedenáct bodů se vyšplhalo konto Terezy Vorlové. „Bohužel jsme zase prohráli doskok,“ litoval krátce po skončení duelu Jozef Rešetár.

Poměr míčů získaných pod oběma koši se zastavil na 53:44, dvacet útočných doskoků pak dalo Hradci Králové řadu možností na nápravu neúspěšných střel. „Domácí dali z druhých šancí sedmnáct bodů,“ našel slovenský kouč zrod porážky v rozhodujícím čtvrtfinále. „Vzhledem k užší rotaci nám taky s přibývajícím časem ubývaly síly, protože jsme odehráli pátý zápas v deseti dnech,“ doplnil ještě.

Šéf střídačky zmínil jako další faktory prohry rovněž nižší úspěšnost střelby Levhartic, více střeleckých pokusů Hradce Králové a ztráty, které chomutovské hráčky prohrály 15:7. „Některé byly vyloženě nevynucené, byť k nim došlo pod tlakem bránících hráček či možnosti kontaktu. Roli mohly hrát taky už zmíněné ubývající síly,“ ohlížel se Jozef Rešetár závěrem.