H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v - Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se čtvrtfinálová série Renomia ŽBL vrátila do Hradce Králové, kde chomutovské basketbalistky odehrály s tamními Lvicemi další vyrovnaný duel, v němž ale nakonec prohrály. Svěřenkyně Jozefa Rešetára v závěru třetího části otočily skóre, jenže závěrečná desetiminutovka patřila Východočeškám, které se po výsledku 60:51 ujaly vedení v sérii na tři vítězství. Čtvrté pokračování je na programu ve čtvrtek 17. března od 18:30 v chomutovské Městské sportovní hale.
ŽBL
ČF3, 15. 3. 2022

60:51

17:10, 13:15, 14:18, 16:8

Sokol Hradec Králové BK Levhartice Chomutov

Na první koš se čekalo téměř minutu a půl, než se prosadila chomutovská pivotka Satoranská. Domácí soubor však rychle srovnal a zásluhou trojky Vojtíkové se ujal vedení, které i přes srovnání Levhartic navýšil do konce zahajovací čtvrtiny na sedm bodů. Po dvou a půl minutách hry druhého dějství bylo znovu srovnáno po trojce Kadlecové, ovšem Hradec Králové do poločasu odskočil na pět bodů.

Po změně stran pokračovala přetahovaná, v níž se Levhartice opět dostaly do vedení. Uzmuly si ho celkem třikrát ve druhé polovině třetího hracího období, které znovu vyhrály, i když po něm nakonec ztrácely bod. Definitivní zlom přišel až v závěrečné čtvrtině, v jejíž první minutě sice otočila Kadlecová, jenže pak Severočešky čekaly na další úspěšný koš více než čtyři minuty, které Lvice vyhrály 9:0.

Na každé straně zakončily duel dvě hráčky s dvouciferným střeleckým kontem. Za Levhartice dala dvanáct bodů Kateřina Bartoňová, o dva méně si připsala Jordan Reynolds. Nejlepší střelkyní utkání se stala domácí Pamela Therese Effangová se šestnácti body, jíž zdatně sekundovala patnáctibodová Kristýna Čuperková.

„Zápas se nesl v duchu boje o doskok, který jsme prohráli o devatenáct míčů, což byl rozhodující faktor, protože Hradec nám dal z druhých šancí sedmnáct bodů a to je opravdu hodně,“ ohlížel se Jozef Rešetár s tím, že souboje pod oběma koši byly klíčové i ve čtvrtém dějství, které nakonec rozhodlo. Poměr doskoků činil po závěrečném klaksonu 59:40 ve prospěch Východočešek, další statistiky byly vesměs vyrovnané.

Levhartice sice těsně ztratily třetí bitvu, ale válku rozhodně nevzdávají. „Samozřejmě taková prohra bolí, protože jsme hodně dlouho mohli pomýšlet na vítězství, ale ve čtvrtek půjdeme do dalšího zápasu se vztyčenými hlavami,“ odmítal chomutovský kouč poraženeckou náladu. „Na holky je toho sice kvůli menší rotaci a tím pádem většímu zatížení hodně, ale věřím, že se s tím vyrovnají,“ doplnil ještě šéf realizačního týmu.

Ten nemohl naplno využít kapitánku Michaelu Krejzovou, jejíž minutáž klesla ve srovnání s druhým kláním v Chomutově téměř na polovinu z necelých 32 minut na rovných 15. „Uvidíme, jestli bude ve čtvrtek k dispozici,“ nechával si krátce po třetím čtvrtfinále otevřená vrátka. „Nic nevzdáváme, i když nás třetí zápas stál hodně sil a Hradec má výhodu vedení v sérii i širšího kádru,“ uzavřel Jozef Rešetár.