This text will be replaced

C h o m u t o v - Čtvrtfinálová série Renomia ŽBL se ke druhému utkání přesunula do Městské sportovní haly, kde chtěly chomutovské basketbalistky navázat na premiérový skalp královéhradeckých Lvic v historii. Po vyrovnaném prvním poločase odskočily Východočešky do rozhodujícího trháku ve třetí části a nakonec si došly pro výhru 75:68, která znamená vyrovnání série na 1:1. Třetí duel se uskuteční v úterý 15. března v krajské metropoli na soutoku Labe s Orlicí.
ŽBL
ČF2, 12. 3. 2022

68:75

18:20, 8:11, 14:26, 28:18

BK Levhartice Chomutov Sokol Hradec Králové

V první polovině zahajovací čtvrtiny zapsaly Levhartice jen sedm bodů, takže Hradec Králové odskočil do jedenáctibodového vedení, které se však zbytku úvodní části smrsklo pouze na dva body. Na startu druhé desetiminutovky sice srovnala Kadlecová, jenže trojka Effangové vrátila hostujícímu celku vedení, jež už Východočešky nepustily.

Do konce prvního poločasu si Lvice vybudovaly pětibodový náskok, po změně stran rozdíl mezi oběma týmy narůstal až na sedmnáct bodů po třetím klaksonu. Závěrečné dějství vyhrály chomutovské hráčky o deset bodů, takže výsledek zkorigovaly, avšak série se vrací pod Bílou věž za nerozhodného stavu.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala se šestnácti body královéhradecká Karolína Šotolová, za ní figurovaly čtyři basketbalistky se třinácti body. Na straně Levhartic zakončily duel na této kótě Monika Satoranská s Valentýnou Kadlecovou, za Lvice se takto činily Simona Fišerová s Klárou Marečkovou.

„Rozhodl důraz,“ pronesl krátce po skončení zápasu Petr Treml. „Hradec byl důraznější na doskoku, v obraně i v útoku, což vedlo k našim zbytečným ztrátám a těžkým střelám,“ rozpovídal se asistent Jozefa Rešetára, jehož slova dokazuje především poměr doskoků 39:52 z pohledu Levhartic.

Jak už bylo zmíněno, Severočešky na začátku druhé čtvrtiny srovnaly na 20:20, do vedení se však ani jednou během střetnutí nedostaly. „Nechci to tak úplně říkat, ale občas chyběla i trocha štěstí,“ reagoval kouč trénující pod vrcholky Krušných hor juniorky i kadetky. „Nedali jsme lehkou střelu a Hradec z protiútoku proměnil těžkou střelu. Nicméně Hradec byl po celý zápase lepší a výsledek je zasloužený,“ doplnil jedním dechem.

Podobně jako v prvním čtvrtfinále i tentokrát ležela hlavní tíha minutáže na úzkém okruhu hráček. Přes čtyřiadvacet minut se přehoupla šestice Levhartic, zbylé tři nastřádaly dohromady necelých devatenáct minut. „Uvidíme, jak budou holky vypadat den po utkání. Myslím si ale, že v rezervoáru ještě síly určitě máme, takže věřím, že v úterý budeme Hradci opět hodně nepříjemným soupeřem,“ uzavřel Petr Treml bojovně.