• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

K l a t o v y / C h o m u t o v – Levharti do sedmnácti let porazili ve třetím kole play-out celostátní ligy Klatovy.
Play-out K U17
N3, 5. 2. 2022

60:84

15:24,16:13,13:29,16:18

BK Klatovy BK Levharti Chomutov

Reportáž

Chomutovští basketbalisté odehráli poslední duel 9. ledna, kdy uzavřeli vítězně základní část. Na první bitvu v áčkovém play-out si museli počkat až do začátku února, kdy vyrazili na palubovku posledních Klatov. Levharti od začátku potvrzovali roli favoritů a postupně si vypracovali devítibodové vedení.

Ve druhé čtvrtině svěřenci Daniela Huška mírně zpomalili, ale hlavně po návratu na palubovku z poločasové pauzy devětadvaceti body udělali klíčový krok k vítězství. V poslední části se výkon srovnal, což však okleštěné sestavě Levhartů stačilo.

Ohlasy trenérů

Daniel Hušek (hlavní trenér kadetů): „Nadstavbovou část jsme zahájili důležitým vítězstvím. I když jsme zajížděli na palubovku posledního celku, nečekala nás lehká mise. Museli jsme se vyrovnat rovnou se šesti omluvenkami, a tudíž jsme nakonec odjeli na zápas pouze v osmi lidech, zatímco soupeř byl posílen o hráče Fausta, který se vrátil do Klatov z extraligové Plzně. Hned od začátku jsme byli dominantní na obou stranách hřiště a soupeř s námi dokázal výsledkově držet krok pouze první poločas, když proměnil hned několik těžkých trojek. Klíčová byla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli 29:13. Zbytek zápasu se spíše pak už jenom dohrával a my jsme pošetřili síly našich klíčových hráčů na nedělní utkání na Vyšehradě.“