B r n o / C h o m u t o v - Ke čtvrtému pokračování Renomia ŽBL zavedlo Levhartice podruhé za sebou do Brna, i když tentokrát vyrazily chomutovské basketbalistky do haly, kde jsou doma Žabiny. Přestože družina Jozefa Rešetára vyhrála úvodní čtvrtinu, nakonec padla po výsledků 52:74. Po bitvách se zatím stoprocentními soupeřkami tak Levhartice na úvodní vítězství základní části stále čekají.
ŽBL
4. kolo, 16. 10. 2021

74:52

9:13, 16:6, 29:12, 20:21

Žabiny Brno BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Chomutovské hráčky vyrazily do moravské metropole bez dvou členek základní pětky, ovšem v úvodu to nebylo znát, k čemuž přispěla pěti body Valentýna Kadlecová. Pomohla tím k vítězné úvodní čtvrtině, po níž hřál Levhartice čtyřbodový náskok.

Manko Jihomoravanek narostlo v úvodu druhého dějství až na osm bodů díky Salačové s Bartoňovou, stíhací jízda svěřenkyň Viktora Průši započala až v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu a jejím výsledek bylo o pauze brněnské vedení 25:19.

Po návratu ze šaten přišla šestibodová brněnská šňůra, po níž rozdíl mezi oběma týmy poprvé činil více než deset bodů. Do třetího klaksonu odskočily Žabiny na třiadvacet bodů, v závěrečném dějství dosáhly Levhartice na dílčí úspěch, neboť ho o bod vyhrály.

Na domácí straně se přes deset nastřílených bodů přehouply Natálie Stoupalová (13), Bria Holmes (12), Anna Jurčenková (12) a Eliška Hamzová (10). Za Levhartice se nejčastěji prosazovaly šestnáctibodová Valentýna Kadlecová se čtrnáctibodovou Kateřinou Bartoňovou. „První dvě čtvrtiny jsme se drželi výborně a většinu času jsme zásluhou kvalitní obrany dokonce i vedli,“ ohlížel se krátce po zápase Jozef Rešetár.

„Až ve druhém poločase se ukázaly širší lavička a lepší fyzická připravenost Žabin,“ vyjmenoval hlavní kouč klíčové faktory porážky, mezi něž by bylo možné zařadit rovněž absence kapitánky Krejzové a pivotky Vorlové. „Jde o členky základní pětky, takže to pro nás bylo velké oslabení,“ zkonstatoval šéf realizačního týmu s tím, že do dalšího utkání už by obě měly být k dispozici. „Nejde o nic vážného, takže doufám, že pro příští zápas už s nimi budeme moct počítat a budou v pořádku,“ přál si.

Slovenský odborník využil absence opor k větší porci minut pro dravé mládí, které hodnotí i přes nutnost práce na dalším vývoji pozitivně. „Holky se snažily plnohodnotně zapojit do střetnutí,“ pochvaloval si. „Mají potenciál a prostor pro zlepšení. Samozřejmě s nimi musíme hodně pracovat na celé řadě věcí, protože přechod z juniorského do ženského basketbalu je dost skokový. Nicméně věřím, že se toho holky zhostí dobře,“ uzavřel Jozef Rešetár, jehož týmu nakonec nepomohlo ani 11 obranných doskoků Jordan Reynolds.

Sestava Žabiny Brno:

Galíčková, Holmes, Stoupalová, Záplatová, Vacková, Hamzová, Vondráčková, Jurčenková, Beránková, Kopecká, Grigalauskyté

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Kučerová, Bartoňová, Traubová, Löflerová, Salačová, Staňková, Ceralová, Reynolds, Kadlecová

BOX SCORE

# Hráč 2B 3B TH B
1 Valentýna Kadlecová 3/8 2/4 4/6 16
2 Kateřina Bartoňová 5/8 1/5 1/1 14
3 Jordan Reynolds 3/9 0/6 2/4 8
4 Markéta Löflerová 1/4 1/3 2/2 7
5 Zuzana Kučerová 1/6 0/0 1/2 3
6 Johana Staňková 1/3 0/0 0/0 2
7 Lucie Ceralová 0/4 0/1 0/0 0
8 Naďa Salačová 1/3 0/0 0/0 0
9 Štěpánka Traubová 0/2 0/0 0/0 0

Aktuální zápasy

2️⃣/2️⃣ Výborně! 🤩 Junioři rozstříleli na domácí palubovce ústeckou Slunetu a juniorky ve druhém nastavení přetlačily HB. 👏

🏀 Mládež jde do boje – juniorky vyzvou HB a junioři doma přivítají ústeckou Slunetu. 💪 Hodně štěstí. 📺STREAM JUNIORKY: bit.ly/live-U19_11kolo📊LIVESTATS...

Nebyl to dobrý týden ani dobrý den. Jak Levharti, tak i Levhartice dnes zaznamenaly prohru 😔. Svěřenci Radka Holuši prohráli s Sokol Pražský 73:79....

BK Levharti Chomutov přidal(a) 48 nových fotek.

Sporná situace z konce dnešního utkáni 📺.

🏀 Super, kluci! 💪👏