B r n o / C h o m u t o v - Ke čtvrtému pokračování Renomia ŽBL zavedlo Levhartice podruhé za sebou do Brna, i když tentokrát vyrazily chomutovské basketbalistky do haly, kde jsou doma Žabiny. Přestože družina Jozefa Rešetára vyhrála úvodní čtvrtinu, nakonec padla po výsledků 52:74. Po bitvách se zatím stoprocentními soupeřkami tak Levhartice na úvodní vítězství základní části stále čekají.
ŽBL
4. kolo, 16. 10. 2021

74:52

9:13, 16:6, 29:12, 20:21

Žabiny Brno BK Levhartice Chomutov

Chomutovské hráčky vyrazily do moravské metropole bez dvou členek základní pětky, ovšem v úvodu to nebylo znát, k čemuž přispěla pěti body Valentýna Kadlecová. Pomohla tím k vítězné úvodní čtvrtině, po níž hřál Levhartice čtyřbodový náskok.

Manko Jihomoravanek narostlo v úvodu druhého dějství až na osm bodů díky Salačové s Bartoňovou, stíhací jízda svěřenkyň Viktora Průši započala až v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu a jejím výsledek bylo o pauze brněnské vedení 25:19.

Po návratu ze šaten přišla šestibodová brněnská šňůra, po níž rozdíl mezi oběma týmy poprvé činil více než deset bodů. Do třetího klaksonu odskočily Žabiny na třiadvacet bodů, v závěrečném dějství dosáhly Levhartice na dílčí úspěch, neboť ho o bod vyhrály.

Na domácí straně se přes deset nastřílených bodů přehouply Natálie Stoupalová (13), Bria Holmes (12), Anna Jurčenková (12) a Eliška Hamzová (10). Za Levhartice se nejčastěji prosazovaly šestnáctibodová Valentýna Kadlecová se čtrnáctibodovou Kateřinou Bartoňovou. „První dvě čtvrtiny jsme se drželi výborně a většinu času jsme zásluhou kvalitní obrany dokonce i vedli,“ ohlížel se krátce po zápase Jozef Rešetár.

„Až ve druhém poločase se ukázaly širší lavička a lepší fyzická připravenost Žabin,“ vyjmenoval hlavní kouč klíčové faktory porážky, mezi něž by bylo možné zařadit rovněž absence kapitánky Krejzové a pivotky Vorlové. „Jde o členky základní pětky, takže to pro nás bylo velké oslabení,“ zkonstatoval šéf realizačního týmu s tím, že do dalšího utkání už by obě měly být k dispozici. „Nejde o nic vážného, takže doufám, že pro příští zápas už s nimi budeme moct počítat a budou v pořádku,“ přál si.

Slovenský odborník využil absence opor k větší porci minut pro dravé mládí, které hodnotí i přes nutnost práce na dalším vývoji pozitivně. „Holky se snažily plnohodnotně zapojit do střetnutí,“ pochvaloval si. „Mají potenciál a prostor pro zlepšení. Samozřejmě s nimi musíme hodně pracovat na celé řadě věcí, protože přechod z juniorského do ženského basketbalu je dost skokový. Nicméně věřím, že se toho holky zhostí dobře,“ uzavřel Jozef Rešetár, jehož týmu nakonec nepomohlo ani 11 obranných doskoků Jordan Reynolds.