P e l h ř i m o v / C h o m u t ov - Po třech porážkách vyrazili Levharti v rámci desátého kola prvoligové skupiny Západ na palubovku Pelhřimova, kde sérii neúspěchů přerušili díky povedené závěrečné desetiminutovce, již vyhráli o jedenáct bodů stejně jako celý duel. Tým Radka Holuši po výsledku 101:90 poprvé v sezóně nastřílel přes sto bodů, což se mu ve druhé nejvyšší soutěži povedlo podruhé. Výraznou měrou k tomu přispěl autor 37 bodů Jan Jiříček.
1. liga - západ 2021/2022
10. kolo, 21. 11. 2021

90:101

25:21, 22:25, 29:30, 14:25

GBA Sojky Pelhřimov BK Levharti Chomutov

Levharti bez osmi hráčů základního či širšího kádru vstoupili do střetnutí jako první úspěšnou střelou zásluhou Bobka, ale Sojky skóre rychle otočily. Poté se oba týmy vystřídaly ve vedení, aby úvodní čtvrtinu nakonec vyhrál o čtyři body Pelhřimov zejména zásluhou čtyř trojek Novotného.

Chomutovští do poločasu snížili na rozdíl jediného bodu, což zařídila Duškova střela s klaksonem. Po přelomu třetí části hry se dostal soubor kouče Holuši až o pět bodů před družinu Juliana Beťka, která však do konce tohoto hracího období vyrovnala na 76:76.

Remíza svítila na tabuli naposledy po minutě a sedmi vteřinách závěrečné čtvrtiny, poté přidal Boyko čtyři body v řadě a Levharti už vedení nepustili. Dokonce ho navýšili na konečných jedenáct bodů, čímž ukončili sérii porážek. „Potřebovali jsme vyhrát, abychom zlomili naše rozpoložení a vrátili se na vítěznou vlnu,“ prohlásil Radek Holuša po závěrečném klaksonu.

„Přestože jsme odjeli jen s devíti hráči, převedli jsme lepší výkon než proti Polabí doma,“ liboval si chomutovský hlavní kouč. „Zlepšili jsme agresivitu do koše, byli jsme hladoví po bodech. Tedy věci, které jsem v předchozích zápasech mužstvu vyčítal,“ popsal nejdůležitější změnu.

Podle šéfa realizačního týmu si Levharti pomohli jednoduchými koši, po nichž soupeř útočil do zatažené obrany. Za zvýšenou agresivitou a hladu po bodech viděl Radek Holuša také 37 bodů Jana Jiříčka, a to při 75% úspěšnosti střelby z pole s dvaceti pokusy. „Měl jsem s sebou počítač a ukazoval jsem Honzovi video, kde byl problém,“ prozradil.

„V předchozích zápasech se nám pohyboval na pozicích křídla nebo rozehrávače, takže jsem ho nabádal, aby byl agresivnější do koše, šel do něj a počínal si jako správný pivot. Tím pádem nestřílel z dálky ale zpod koše, což logicky zvedlo jeho úspěšnost,“ přidal další střípky vedoucí k výjimečnému výkonu zkušeného hráče.

Přestože si Severočeši vypracovali rozhodující náskok ve čtvrté čtvrtině, jejich trenér neviděl zlom až v závěrečném dějství. „Tam jsme asi rozhodli, ale na druhou stranu náš výkon byl konstantní po celý zápas. Už předtím jsme odskočili, ale domácí individuální kvalitou srovnali,“ zmínil především pět trojek Filipa Novotného z prvního poločasu. „Někteří soupeři létali i metr nad košem,“ připojil ještě.

Radek Holuša věří, že vítězství tým povzbudí. Zároveň se však podle vlastních slov děsí nových opatření proti šíření onemocnění COVID-19. „Doufáme, že všichni budeme plnohodnotně hrát,“ přeje si s tím, že k úternímu pohárovému duelu na hřiště B-týmu Děčína pojede omlazený tým. „Šanci dostanou kluci, kteří hrají méně minut, a junioři,“ uzavřel.