P r a h a / C h o m u t o v – Po domácím vítězství v úvodním kole vyrazili Levharti k pokračování první ligy mužů do hlavního města, kde byl jejich soupeřem Sokol Vyšehrad. Družina kouče Radka Holuši vlétla do utkání jako uragán a dvouciferné vedení po zahajovací čtvrtině bez potíží udržela. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 95:69 z chomutovského pohledu.
1. liga - západ 2021/2022
2. kolo, 24. 9. 2021

69:95

8:26, 19:26, 23:21, 19:22

Sokol Vyšehrad BK Levharti Chomutov

Už první minuta naznačila, kdo by mohl být na specifické palubovce pánem. Chomutovští basketbalisté ji zásluhou Arashe Duška s Robertem Landou vyhráli 5:0 a první body dovolili domácím až na startu třetí minuty, v níž se Vyšehrad prosadil dvakrát.

Poté však defenziva Levhartů pracovala téměř bezchybně, takže Pražané přidali do prvního klaksonu už jen dva koše, přičemž ten poslední padl dvě a tři čtvrtě minuty před koncem zahajovací čtvrtiny. Druhé dějství už bylo vyrovnanější, přesto jej opět vyhráli Severočeši, kteří nastříleli znovu šestadvacet bodů.

Třetí část patřila výsledkově Vyšehradu, ovšem závěrečné hrací období už opět vyhráli Levharti, na jejichž straně zapsali nejvíc bodů Nestor Boyko (19) a Robert Landa (18). Zdatně jim sekundovali ještě jedenáctibodoví Jakub Houška s Janem Jiříčkem. Na druhé straně si nejlépe počínali Daniel Zach se sedmnácti body a Norbert Matišek, jehož konto čítalo na konci jedenáct bodů.

„Odehráli jsme zápas v náročném prostředí hodně netradiční haly, kde je za koncovou čárou asi jen metr prostoru. Je to taková klasická sokolovna, kam ostatní týmy nerady jezdí,“ přibližoval Radek Holuša. „Na soupeře jsme vlétli s velkou agresivitou, takže jsme si brzy zajistili dvacetibodové vedení, které jsme do konce zápasu ještě navýšili,“ připojil hlavní kouč mužů.

Podle šéfa střídačky byli jeho svěřenci v prvním poločase lepším týmem, po změně stran se síly na palubovce přece jen vyrovnaly. „Domácí zvýšili agresivitu, takže se nám v ní vyrovnali. Chtěli nám to znechutit a my se s tím chvíli prali,“ ohlížel se první muž realizačního týmu.

Ten nasadil do utkání všech dvanáct hráčů včetně juniora Filipa Morávka, jenž dostal šanci vinou několika absencí a byl s časem 8:42 nejméně na hřišti. „Odvedli jsme parádní týmovou práci, v níž se zlepšily i individuální výkony některých kluků, které ale nechci jmenovat a vyzdvihovat, protože to opravdu bylo o týmu, což dokazuje i pohled na statistiky po střetnutí,“ pronesl Radek Holuša závěrem.