• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

L o u n y / C h o m u t o v - Druhé utkání Levhartic v Renomia ŽBL bylo předehrávkou třetího kola a rovněž výjezdním duelem v lounské Městské sportovní hale, kde se tým kolem kapitánky Krejzové postavil proti USK Praha. Soubor slovenské koučky Natálie Hejkové vyhrál všechny dosavadní čtyři vzájemné duely a uspěl i tentokrát po výsledku 111:66.
ŽBL
3. kolo, 29. 9. 2021

66:111

17:29, 13:33, 19:15, 17:34

BK Levhartice Chomutov ZVVZ USK Praha

Reportáž

Úvodní minuta duelu nabídla hned tři koše, když na čtyři body hostující Stankovičové odpověděla chomutovská Vorlová. Levhartice se v dalším průběhu úvodní čtvrtiny přiblížily i na rozdíl bodu nebo jedné trojky, ovšem do vedení se nedostaly.

Účastnice Euroligy vyhrály úvodní dějství o dvanáct bodů a v tom druhém rázně vykročily za dalším z řady vítězství bez přerušení, na niž už navlékly více než dvě stovky korálků. Poločasový rozdíl dvaatřiceti bodů zmírnila třetí desetiminutovka, kterou Levhartice o díky třem trojkám kapitánky Krejzové vyhrály o čtyři body.

Závěrečná část znovu nabídla převahu vysokoškolaček, které nakonec ve vzájemném střetnutí poprvé nastřílely přes sto bodů mimo svou palubovku, i když to nebylo v Chomutově. Levhartice nasázely devět trojek, tedy o dvě více než USK, a Michaela Krejzová se stala se sedmnácti body nejlepší střelkyní družstva následovaná patnáctibodovou Valentýnou Kadlecovou a třináctibodovou Terezou Vorlovou.

Na straně Pražanek se nejvíce činily María Conde, jež zapsala dvaadvacet bodů, a Dragana Stankovič s devatenácti body. Čtyři další hráčky jedenáctinásobných šampiónek bez přerušení zaznamenaly dvouciferný součet bodů. „Když jsme dodržovali věci, které jsme po holkách chtěli, dokázali jsme držet s USK krok,“ ohlížel se Pavel Staněk za bitvou, v níž Levhartice o dvacet bodů překonaly dosavadní bodové maximum nastřílené hegemonovi ženské nejvyšší soutěže.

„Samozřejmě jsme to nevydrželi celých čtyřicet minut a soupeř naše hluchá místa okamžitě potrestal náskokem. Holky to ale nevzdaly a vždycky se do zápasu vrátily, což dokazuje třetí čtvrtina, která byla z naší strany výborná,“ pokračoval dočasný šéf střídačky.

Ten si je jistý, že takový výkon po celý zápas by stačil na slušný výsledek proti jakémukoliv soupeři. „V tu chvíli se holky nemusí bát nikoho,“ pravil někdejší ligový basketbalista, jenž vedl chomutovský soubor do klání s finalisty předchozího ročníku Renomia ŽBL, jimž Levhartice v obou případech nasázely 66 bodů a s nimiž sehrály na startu třetí sezóny mezi tuzemskou elitou asi nejvyrovnanější střetnutí.

„Holky vidí, že můžou hrát dobré zápasy, když dělají správné věci. Sice jsme dvakrát prohráli, ale bylo to se vztyčenou hlavou,“ líčil Pavel Staněk, který ocenil i myšlenku výjezdního zápasu ve městě, kde se nejvyšší soutěž standardně nehraje. „Sice jsme přišli o výhodu domácího prostředí, ale zrovna v utkání s USK si nemyslím, že by to měla být nějaká obrovská ztráta. Naopak v rámci propagace basketbalu a ligy je jedině dobře, když se zápase odehraje jinde,“ zamýšlel se. „Doufám, že se to lidem líbilo. Třeba začnou jezdit i do Chomutova,“ přál si závěrem.