P r a h a / C h o m u t o v - Levharti do sedmnácti let podlehli v šestém kole celostátní ligy Vyšehradu.
Liga M U17
6. kolo, 23. 10. 2021

62:57

15:11,19:8,18:22,10:16

Sokol Vyšehrad BK Levharti Chomutov

Levharti v první čtvrtině drželi s pražským týmem krok a ztráceli pouze čtyři body, jenomže potom se jim další část příliš nevydařila. Vyšehrad nastřílel více než dvojnásobek chomutovských bodů, čímž se znatelně utrhl a do šatny si odnes pohodlné vedení patnácti bodů – 34:19. Poločasová přestávka mužstvu Daniela Huška prospěla.

Obě části po návratu na palubovku mladí Levharti vyhráli, k čemuž velkou měrou přispěl i Vít Straška, jenž nastřílel dvacet bodů. Umazaná ztráta však nebyla dostatečná, i když nechybělo moc, Chomutovští si nakonec odvezli z Vyšehradu manko pěti bodů.

Ohlasy trenérů

Daniel Hušek (hlavní trenér kadetů): „Bohužel jsme na zápas proti Vyšehradu odjeli pouze v torzu osmi hráčů, z čehož hned polovina ještě patří do kategorie U15, takže měl soupeř výraznou fyzickou a výškovou převahu. Vědomi si této skutečnosti, jsme vstoupili do zápasu zbytečně bojácně, což mělo za následek velký poločasový rozdíl ve skóre. Vstup do druhého poločasu nám ovšem vyšel daleko lépe, jelikož jsme bojácnost z fyzicky vyspělejších soupeřů nechali v šatně a soupeře jsme postupně začali přehrávat. Bohužel bodové manko, které jsme si přenesli z prvního poločasu, bylo moc velké, takže jsme utkání prohráli, i když jsme rozhodně nebyli basketbalově horší. Musíme si z toho vzít ponaučení a do příštích zápasů nastoupit beze strachu, protože basketbalově máme na to, abychom dokázali hrát i se staršími soupeři.“