• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h m u t o v – Za stavu 1:2 z pohledu chomutovských basketbalistek se čtvrtfinále Chance ŽBL vrátilo do Městské sportovní haly, kde Levhartice potřebovaly vyhrát, aby pro ně sezóně neskončila. Dosavadní průběh série napovídal, že by svěřenkyně Pavla Staňka mohly uspět, neboť v prvních třech kláních vždy zvítězil domácí tým. Platilo to i pro čtvrtý souboj, přestože Jihomoravanky v závěrečných vteřinách základní hrací doby srovnaly trojkou a vynutily si prodloužení. To však patřilo Levharticím, které po výsledku 92:85 zapsaly druhou výhru v sérii na tři vítězství.
ŽBL
4. čtvrtfinále, 29. 3. 2024

92:85

24:26,12:21,14:13,28:18 – 14:7

BK Levhartice Chomutov KP Brno

Reportáž

Stejně jako v předchozích třech čtvrtfinálových bitvách patřila i tentokrát zahajovací čtvrtina Brňankám, které ji však vyhrály nejtěsnějším rozdílem v celé sérii – o dva body. Vstup do druhé části vyšel lépe Jihomoravankám, které úvod vyhrály 12:0. Až po téměř čtyřech minutách hry proměnila trestný hod Hibalová, což znamenalo první chomutovský bod ve druhé čtvrtině.

V poločasové přestávce nakonec hřál KP Brno jedenáctibodový náskok, jenž se mohl rozplynout po změně stran, kdy svěřenkyně Marcely Krämer čekaly na body ještě o zhruba půl minuty déle než Levhartice o hrací období dříve. Než proměnila Malíková trestný hod, daly Severočešky ke své smůle jen čtyři body za čtyři a půl minuty, takže před závěrečnou částí ztrácely deset bodů.

Pak se však začaly dít věci, které připomínaly druhé čtvrtfinále, jež se rovněž uskutečnilo v Chomutově. Levhartice tehdy vyhráli poslední desetiminutovku 24:6 a dokonale otočil vývoj střetnutí. I ve čtvrtém pokračování série to dlouho vypadalo na parádní obrat, jenže v závěru srovnala trojkou Malíková. Družinu Pavla Staňka to však nepoložilo a v prodloužení dokráčela pro vyrovnání série na 2:2.

„Play-off je o tom, kdo víc vydrží, víc uběhá, v určitý moment má víc síly a jde si za výhrou,“ pronesl hlavní kouč Levhartic. „My jsme dlouho tahali za kratší konec, ale nechtěli jsme se vzdát bez boje. Šli jsme po malých krůčcích a zvedli jsme si sebevědomí pár povedenými střelami. To celé nás dovedlo do vítězného konce,“ liboval si následně.

Ve čtvrtém klání čtvrtfinálové série hrály Levhartice podruhé doma a opět vyhrály poslední čtvrtinu dvouciferným rozdílem, byť tentokrát byl „jen“ desetibodový. „Těžko říct, proč se nám čtvrté čtvrtiny v play-off doma daří. Během celé sezóny jsme tahle období měli jako na houpačce, ale jsme rádi, že ve čtvrtfinále nám pomohly k tomu, že budeme hrát pátý zápas,“ přemítal Pavel Staněk, který měl po brněnském vyrovnání spoustu práce.

„Něco takového se může stát, ale my musíme i tak jít dopředu. Nemá smysl se bavit o tom, co bylo. Samozřejmě, že to bolí, ale díky vyhranému prodloužení ne tolik,“ usmíval se první muž realizačního týmu, který už myslel i na nedělní rozhodující bitvu.

„Nejdůležitější bude zregenerovat,“ vypálil bez váhání. „Myslím, že teď to bude o tom, který z týmů víc zregeneruje a ponechá si víc sebevědomí. V pátém utkání rozhoduje spíš, kdo je šťastnější, než kdo je lepší. My i soupeř za postupem půjdeme, tak uvidíme, jak to dopadne. Zase musíme jít krůček po krůčku. Víme, že soupeř má doma naházeno víc než my, ale my jako outsider nemáme co ztratit,“ uzavřel Pavel Staněk.

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Pollard 20, Satoranská 16, Brejchová 14, Rylichová 12, Fučíková 8, Bartoňová 7, Hibalová 7, Kadlecová 6, J. Staňková 2, Kovtun, Jorová

Sestava KP Brno:

Malíková 22, A. Kopecká 20, Galíčková 10, Svatoňová 8, Vondráčková 7, E. Kopecká 6, Hynková 5, Carter 4, Šotolová 3. Vondráčková, Trávníčková

Související fotogalerie

Aktuální zápasy