• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


B r n o / C h o m u t o v – První kolo play-off Chance ŽBL mezi chomutovskými basketbalistkami a KP TANY Brno se za stavu 1:1 na zápasy přesunulo pod Špilberk, kde se bojovalo o výhru, která by jeden z týmů posunula na jediné vítězství k postupu do semifinále nejvyšší soutěže. Levhartice ztratily zahajovací dějství o jedenáct bodů, což určilo ráz zbytku duelu. Svěřenkyně Pavla Staňka padly po výsledku 57:71, takže ve čtvrtém utkání budou doma v pátek 29. března čelit konci sezóny.
ŽBL
3. čtvrtfinále, 27. 3. 2024

71:57

20:9, 21:19, 13:12, 17:17

KP Brno BK Levhartice Chomutov

Reportáž

V první polovině úvodní čtvrtiny daly Levhartice šest bodů. Přestože ztrácely, nejednalo se o fatální rozdíl. Jenže ve druhé pětiminutovce přidaly Severočešky jen tři body, takže startovací část nakonec prohrály o jedenáct bodů, i když poprvé vedly Jihomoravanky dvouciferným rozdílem necelé čtyři minuty před prvním klaksonem.

Další hrací období byla už vyrovnaná, ale na výsledku nic nezměnila, jelikož chomutovské hráčky se přiblížily maximálně na osm bodů. V závěrečné čtvrtině ztrácely svěřenkyně Pavla Staňka i pětadvacet bodů, ale manko nakonec stáhly na konečných čtrnáct bodů. Nejlepší střelkyní utkání byla brněnská Anežka Kopecká (20), k níž se přidala s dvouciferným kontem už jen Karolina Šotolová (13). Obě tak nastřádaly víc bodů než nejlepší z Levhartic Anna Rylichová (12).

„Rozhodl vstup do zápasu, kdy jsme byli všude o krok nebo dva později, což určilo ráz celého zápasu,“ litoval chomutovský hlavní trenér. „Bohužel jsme za celé utkání nechytili správný rytmus. Takové ale play-off někdy bývá. My teď musíme zapomenout a přichystat se na čtvrtý duel série, který hrajeme doma,“ burcoval směrem k pokračování čtvrtfinále.

Před koncem třetího kalendářního měsíce však musel Pavel Staněk se svou družinou přijmout třetí prohru na palubovce KP Brno v právě probíhajícím ročníku Chance ŽBL. „Soupeř začal lépe a začal si pak víc věřit. Jak přidávaly další a další koše, sebevědomí jim rostlo, naopak nám klesalo,“ hledal první muž realizačního týmu důvody slabšího startu utkání.

Pouze jedna z Levhartic zakončila utkání s dvouciferným bodovým kontem, což hlavní trenér přičítal mimo jiné vstupu do utkání. „Určitá herní nepohoda se odrazila i do úspěšnosti střelby,“ popisoval. „Jakmile jsme začali hrát naši hru, víc běhat a bojovat, byla naše hra úspěšná. Přiblížili jsme se na dostřel, ale víc nám Brno nedovolilo,“ připojil ještě.

Před čtvrtým kláním série mají oba celky jen jeden volný den. „Play-off se takhle hraje,“ reagoval bez váhání Pavel Staněk. „Bude to i tom, jak se který tým připraví. Naším úkolem teď je, abychom holky daly po psychické i fyzické stránce dohromady,“ nastínil jasný plán. „Není to o drobných bolístkách, ale o kumulující se únavě, takže bude důležitá regenerace, abychom do holek dostali co nejvíc sil,“ uzavřel.

Foto: KP TANY Brno

Sestava KP Brno:

A. Kopecká 21, Šotolová 13, Svatoňová 9, Malíková 7, Galíčková 6, Carter 5, Hynková 4, Vondráčková 4, E. Kopecká 2, Trávníčková, Koppová, Veselá

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Rylichová 12, Fučíková 9, Pollard 8, Kadlecová 7, Hibalová 5, Brejchová 4, Bartoňová 4, Kovtun 4, J. Staňková 3, Satoranská 1, Jorová

Aktuální zápasy