B r n o / C h o m u t o v – Chance ŽBL vstoupila do play-off, v němž chomutovské basketbalistky stojí proti KP Brno – třetímu celku dlouhodobé části. Úvodní duel se zpočátku vyvíjel lépe pro Jihomoravanky, ovšem postupně se vyrovnal a Levhartice dělila jen půlminuta od vedení v sérii na tři výhry. Domácí soubor však v závěru proměnil dvě trestné hody a po dvou minutých střelách svěřenkyň Pavla Staňka vyhrál o jediný bod 83:82. Tři asistence posunuly Kateřinu Bartoňovou, která byla nejlepší chomutovskou střelkyní zápasu, na bronzovou příčku v historii nejvyšší soutěže.
ŽBL
1. čtvrtfinále, 21. 3. 2024

83:82

22:14, 18:25, 22:25, 21:18

KP Brno BK Levhartice Chomutov

První koš duelu sice dala Anežka Kopecká, ale Levhartice záhy i díky trojce Bartoňové skóre otočily, což se v dalším průběhu zahajovacího dějství povedlo rovněž KP Brno. Domácí soubor nakonec úvodní čtvrtinu vyhrál o osm bodů. V další části chomutovské hráčky manko několikrát smazaly a dokonce se krátce ujaly i vedení, ale v poločase přece jen ještě ztrácely, i když už pouze jeden bod.

Po změně stran Jihomoravanky ještě nějakou dobu vedly, ale Levhartice byly vpředu stále častěji, aby nakonec po třiceti minutách hry byly zásluhou trojky Fučíkové o dva body vpředu. V závěrečné části navýšily Severočešky náskok až na sedm bodů, přesto oba celky mířily do vyrovnané a napínavé koncovky.

Zhruba půl minuty před koncem proměnila Galíčková dva trestné hody, které byly nakonec vítězné, neboť poslední dvě chomutovské střely koš minuly. „Taková prohra v play-off samozřejmě bolí,“ hlesl Pavel Staněk. „Sahali jsme po výhře, od které nás dělilo pár desítek vteřin. Jenže nám pískli faul při obranném doskoku a KP se díky trestným hodů dostalo do jednobodového vedení, které už mu zůstalo,“ popsal trochu obšírněji.

Drtivá většina statistik byla v podstatě vyrovnaná, což se dalo podle chomutovského kouče říct i o celém střetnutí. Výraznější rozdíl mezi oběma družstvy panoval po závěrečném klaksonu „jen“ v úspěšnosti střelby. „V tomto ohledu jsme do utkání nevstoupili dobře, což mohla způsobit nervozita z play-off,“ okomentoval šéf realizačního týmu Levhartic nižší procenta na startu zápasu. „Na druhou stranu klobouk dolů před holkama, že se zvedly a plnily úkoly, které jsme si řekli. V play-off bohužel rozhodují maličkosti a jedna maličká věc rozhodla i tenhle zápas,“ pronesl jedním dechem.

Chomutovské akcie držely na vodou tři dvouciferné střelkyně, z nichž nejlepší byla Kateřina Bartoňová (23). Následovaly NaJai Pollard (16) s Monikou Fučíkovou (10). Na brněnské straně se nejvíc činila autorka posledních bodů duelu Kateřina Galíčková (19), za níž se seřadily Karolína Šotolová (15), Anežka Kopecká (12) a Eva Kopecká (11).

„Po všem, čím jsme si prošli, mě těší předvedená hra. Ukázali jsme srdce a tvář. Máme dobrý tým, teď jde jen o to, abychom dobře zregenerovali, dobře si nastavili hlavy a do domácího zápasu šli s ještě větším odhodláním a větší touhou po vítězství,“ vyhlížel Pavel Staněk nedělní druhé klání série.

V něm očekává podobný basketbal jako v prvním souboji. „Moc změn podle mého nastat nemůže,“ usmíval se bezprostředně po první bitvě. „Musíme se připravit i na věci, které KP dělalo, a pokusit se je překvapit,“ uzavřel odhodlaně.