• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h o m u t o v – Dlouhodobou část Chance ŽBL zakončily chomutovské basketbalistky na palubovce domovské Městské sportovní haly, kde v rámci čtvrtého kola nadstavbové skupiny A2 hostily SBŠ Ostrava. Severomoravanky v základní části pod vrcholky Krušných hor vyhrály, ale tentokrát držely otěže zápasu svěřenkyně Pavla Staňka. Šest z nich zakončilo duel s dvouciferným bodovým kontem a Levhartice tak díky výhře 89:58 prosvištěly nadstavbou bez zaváhání.
ŽBL
N5. kolo, 17. 3. 2024

89:58

28:16, 18:13, 25:14, 18:15

BK Levhartice Chomutov SBŠ Ostrava

Reportáž

Severočešky sice záhy vedly 5:0, avšak Ostravanky krok celkem rychle srovnaly a skóre dokonce otočily. Až do sedmé minuty si hostující soubor víceméně udržoval mírné vedení o jeden koš a Levhartice jen dotahovaly. Pak však vývoj střetnutí definitivně překlopily na svou stranu.

Od stavu 14:13 byly domácí hráčky brzy vpředu o deset bodů, aby zahajovací čtvrtinu vyhrály poměrem 28:16 a ve zbytku střetnutí už SBŠ blíže nepustily. Pomohla k tomu střelba rozložená na již zmíněných šest dvouciferných střelkyň, mezi nimiž poprvé v Chance ŽBL figurovala také Natálie Svobodová (10).

Stejných deset bodů zapsala také NaJai Pollard, před touto dvojicí se seřadily Eliška Brejchová (15), Anna Rylichová (13), Valentýna Kadlecová (13) a Kateřina Bartoňová (11). Nejpřesnější ruku v souboji však měla ostravská Adéla Smutná (18), již doplnila už jen Kateřina Káňová (13).

Levhartice vyhrály nakonec o 31 bodů, což vlastně způsobilo, že Pavel Staněk úplně spokojený nebyl. „Pod dojmem výrazného vedení si hráčky myslely, že už zápas nějak doběhají, ale my se připravujeme na play-off a něco takového si nemůžeme dovolit,“ ohlížel se za posledním duelem nadstavby. „Z toho důvodu jsem holky nabádal, aby neustále hrály naplno,“ doplnil s tím, že s družstvem od začátku střetnutí zkoušel několik taktických variant.

Chomutovské basketbalistky zvedly 35 trojek, hned dvanáct jich proměnily, v čemž byla nejúspěšnější Eliška Brejchová, která zapsala čtyři přesné střely z dlouhé vzdálenosti. „Tolik pokusů vyplynulo z průběhu zápasu. Navíc se holkám dařilo, takže při takové procentuální úspěšnosti to zkoušely častěji,“ usmíval se šéf realizačního týmu s odkazem na úspěšnost přesahující těsně 35 procent.

Už ve čtvrtek 21. března vstoupí Levhartice na palubovce KP Brno do čtvrtfinále Chance ŽBL. „Čeká nás úplně něco jiného, protože play-off je de facto jiný sport. Musíme se připravit na mnohem fyzičtější a agresivnější basketbal, abychom byli KP Brno rovnocenným soupeřem,“ uzavřel Pavel Staněk.

Sestava BK Levhartice Chomutov:

Brejchová 15, Rylichová 13, Kadlecová 13, Bartoňová 11, Pollard 10, Svobodová 10, Fučíková 6, Kovtun 5, Hibalová 4, Satoranská 2, J. Staňková

Sestava SBŠ Ostrava:

Smutná 18, Káňová 13, Halátková 7, Pagan 5, Motyčáková 5, Kubíčková 4, Vacková 3, Selcova 3, Szabó, Rašková

Související fotogalerie

Aktuální zápasy