P i e š ť a n y / C h o m u t o v – Chomutovské basketbalistky odehrály na Final 8 Federálního poháru v Piešťanech třetí duel ve třech dnech, když s Banskou Bystricí bojovaly o třetí místo. Levhartice osahávaly druhé stupně vítězů během necelých čtyřiadvaceti hodin, jenže na konci ztratily slibné vedení a po výsledku 79:81 ze svého pohledu na ně „zbyly brambory“.
Český pohár
F8 – o 3. místo, 28. 1. 2024

81:79

24:26, 17:19, 25:23, 15:11

Slávia Banská Bystrica BK Levhartice Chomutov

Levhartice daly první koš a po vyrovnaném vstupu do utkání si v zahajovací čtvrtině vypracovaly místy až šestibodové vedení, ovšem po první klaksonu byly nakonec vpředu o dva body. Na startu druhého dějství Banská Bystrica na chvíli skóre otočila, avšak následně si Chomutovandy udržovaly mírný náskok, který při odchodu do šaten činil čtyři body.

Po změně stran se oba týmy vystřídaly ve vedení, aby po třiceti minutách svítil na ukazateli výsledek 66:64 z pohledu Severočešek, jež na přelomu čtvrté části odskočily na osmibodový rozdíl. Ten panoval mezi oběma družstvy ještě dvě a půl minuty před koncem. Slovenský soubor plný zahraničních hráček předvedl mocný finiš a závěrečných zhruba sto padesát vteřin vyhrál 10:0, což mu přiválo bronz.

Jedinou dvacetibodovou střelkyní zápasu byla Černohorka Božica Mujovič (23), kterou doplnily Srbka Snežana Bogičevič (17), Běloruska Ksenija Malaška (16), která díky dvanácti doskokům zapsala double-double, a Američanka Lindsey Pulliam (15). Rovněž Levhartice měly po závěrečném klaksonu čtyři dvouciferné střelkyně – Moniku Fučíkovou (19), Valentýnu Kadlecovou (17), Moniku Satoranskou (12) a Kateřinu Bartoňovou (10).

„Začátek se odvíjel přesně podle toho, co jsme čekali a na co jsme byli nachystaní. Postupně jsme přednosti soupeřek eliminovali, nicméně, jak praví klasik, hraje se na čtyřicet minut,“ rozpovídal se Pavel Staněk. „V závěru nám zápas utekl, hodně draho jsme zaplatili za dvě tři chybičky, které jsme udělali,“ připojil.

Hlavní trenér Levhartic se bezprostředně po skončení utkání díval už dopředu. „Každý trenér si zápas po takovém průběhu analyzuje, ale už se to nedá vrátit, takže je důležité se z toho poučit, aby se něco podobného neopakovalo nebo abychom případně byli v roli Banské Bystrice,“ přemítal první muž realizačního týmu.

S vystoupením svých svěřenkyň v rámci Final 8 byl Pavel Staněk spokojený ze dvou třetin. „Odehráli jsme dva perfektní zápasy jednou se šťastným koncem a jednou se smutným. Pozitivní je, že jsme v těchto duelech hráli týmově, protože jen tak budeme vyhrávat,“ přibližoval. „Se Žabinami jsme opravdu tahali za kratší konec,“ uzavřel s tím, že před klíčovou ligovou bitvou s Hradcem Králové bude důležité hráčky vzhledem ke konci střetnutí o bronz psychicky zvednout.