P i e š ť a n y / C h o m u t o v – Bez nemocné NaJai Pollard vstoupily chomutovské basketbalistky poslední lednový pátek do Final 8 Federálního poháru čtvrtfinálovým soubojem s Ružomberkem. Levhartice nakročily k postupu do semifinále v první poločase, který vyhrály o devět bodů. Náskok už po změně stran udržely, takže po výsledku 64:59 přetlačily třetí tým slovenské nejvyšší soutěže, k čemuž pomohly dvouciferné střelkyně Monika Fučíková s Jesikou Hibalovou. V sobotu večer budou svěřenkyně Pavla Staňka o druhé pohárové finále v řadě bojovat s brněnskými Žabinami.
Český pohár
F8 – ČF, 26. 1. 2024

59:64

15:16, 8:16, 20:21, 16:11

MBK Ružomberok BK Levhartice Chomutov

Levhartice sice daly první koš až po téměř čtyřech minutách, kdy proměnila trestný hod Kadlecová, ovšem slovenský soubor za tu dobu odskočil jen do čtyřbodového vedení, takže Severočešky skóre otočily a zahajovací čtvrtinu vyhrály o jeden bod. Do poločasu pak chomutovský náskok narostl na devět bodů.

„Holky i přes nepříznivý začátek bojovaly a já bych jim chtěl k postupu pogratulovat,“ popisoval Pavel Staněk po závěrečném klaksonu. „Urvali jsme utkání i přes všechny věci, které kolem nás jsou, což je jediná cesta, aby naše výkony rostly,“ pokračoval.

Ve druhém poločase se Ružomberok sice přiblížil, ani jednou však nevyrovnal a nevedl, k čemuž nejvíc přispěly devatenáctibodová Monika Fučíková s patnáctibodovou Jesikou Hibalovou. Družině Juraje Sujy nepomohlo ani dvacet bodů Olgy Jackovec či double-double Alexandry Buknové, která k patnácti bodům přidala jedenáct doskoků.

Některá média vnímala postup Levhartic jako překvapení, což hlavní kouč hodnotit nechtěl. „V naší situaci jdeme zápas od zápasu a nic jiného neřešíme. Chceme pokaždé vyhrát a lidé kolem basketu, ať si sami vyhodnotí, jestli jsme překvapili. Já jsem za výhru strašně rád,“ reagoval šéf realizačního týmu Levhartic.

Ten viděl jako hlavní faktor úspěchu, že jeho svěřenkyně nerozhodil ružomberský důraz. „Klíčem bylo ustát tvrdost soupeřek a vyrovnat se jim, což se nám až na nějaké výkyvy dařilo, i když to holky asi stálo dost modřin,“ přibližoval Pavel Staněk a jedním dechem už vyhlížel semifinále se Žabinami. „Máme holky po nemocích a některé lehce zraněné, takže důležité bude, abychom se dali do kupy a zregenerovali, protože nás čekají tři zápasy ve třech dnech,“ připomněl závěrem, že v neděli nastoupí jeho družstvo do finále nebo boje o bronz.